Zöldül a népszerű szépségápolási márka. Bár az anyacége még mindig az egyik legnagyobb műanyaghulladék-termelő vállalat a világon, de legalább tesznek erőfeszítéseket, hogy előbb-utóbb ez ne legyen így.
Újrahasznosított műanyag flakonokra vált a Dove – közölte a cég.
Azt írták, hogy a Dove évente 20 500 tonnával akarja mérsékelni az úgynevezett "szűz", azaz kőolajból újonnan előállított műanyagok felhasználását, ezért ahol technikailag megvalósítható, elkezdik az új, 100 százalékban újrahasznosított műanyagból készülő flakonok bevezetését Észak-Amerikában és Európában. A Dove 2019 végéig a teljes termékpalettáján (Dove, Dove Men + Care és Baby Dove) bevezeti az újítást, de
egyelőre csak a flakonoknál, ugyanis ez a törekvés technológiai okokból egyelőre nem valósítható még meg a kupakok és a pumpás kiszerelések pumpája esetében.
Az EU-ban forgalmazott, MuCell technológiával készülő, 250 ml-es Dove tusfürdő flakonok, valamint a szintén MuCell-flakonban forgalmazott folyékony szappanok az idei év végéig 97 százalékos arányban készülnek majd újraműanyagból.
Hozzá kell tennünk, hogy üdvözlendő a változtatás, ugyanakkor korántsem elegendő: a végső cél ugyanis az lenne, hogy egyáltalán ne használjanak műanyagot, sőt, minél kevesebb olyan terméket állítsanak elő, amelyek aztán a szemétben végzik. Értjük itt ez alatt nemcsak a csomagolást, hanem a különböző vegyi anyagokat tartalmazó tusfürdőket, szappanokat, samponokat is.
A Dove a közleményében megjegyzi, hogy ahol lehet, próbálják kihagyni a műanyagot a csomagolásból: a Dove krémszappan egydarabos kiszerelésének csomagolása a tervek szerint világszerte műanyagmentes lesz, továbbá folyamatban van a multipack kiszerelések teljes külső műanyagfólia-borításának lecserélése is plasztikmentes anyagra.
A cégben is felmerült, hogy a szemétmennyiséget mérsékelni kellene (már csak azért is, mert a Dove anyacége, az Unilever a világ tíz legnagyobb szeméttermelő vállalatának az egyike), így egy újrahasználható, újratölthető, rozsdamentes dezodorstift mögött álló technológát, a minim™-et használják, amely a felhasznált műanyag mennyiségének radikális csökkentésével fogná vissza a keletkező hulladék termelődését. A bevezetés időpontjáról viszont még nem született döntés, de azt írják, a fejlesztés jó úton halad.