Élet+Stílus hvg.hu 2019. október. 25. 15:13

Egy nő kamerát rejtett a melltartójába, hogy kiderítse, hányan bámulják meg

Sokkal nemesebb célja volt, mint az emberek szimpla lebuktatása.

Whitney Zelig egy kis kísérletbe kezdett: arra volt kíváncsi, hogy vajon hányan bámulják meg a melleit, amikor New Yorkban az utcán sétál.

A 29 éves nő ezért egy kamerát rejtett a melltartójába, ami bizony elég sok járókelő pillantását elkapta: férfiakét, nőkét, sőt még egy kutyáét is.

Miután visszanézte a felvételt, az valósággal sokkolta, de viccesnek is találta.

A kísérlet célja viszont nem az volt, hogy megszégyenítse az embereket, hanem hogy felhívja a figyelmet egy számára olyan fontos témára: a mellrákra.

A kis videótól azt remélte, hogy az majd emlékezteti a nőket, ők is nézzék meg a saját mellüket – azaz ellenőrizzék rendszeresen, hogy egészségesek-e.

Zelig a Mirror Online-nak azt mondta, eleinte elég sebezhetőnek érezte magát, de szerinte így is megérte a vállalkozás.

Zelig ugyanis személyesen is érintett, hiszen az anyját mellrákkal diagnosztizálták, amit kétszer is legyőzött, és immár tíz éve gyógyult. Sőt, azóta átképezte magát onkológiai nővérnek, hogy így segíthesse sorstársait.

A videót Zelig és testvére, Chris készítették. Eredetileg egy másik nő szerepelt volna benne, aki végül visszamondta a feladatot. A felvételt azóta több mint 180 ezerszer nézték meg, a reakció pedig összességében pozitív. Zeligéket sokan meg is keresték hasonló történetekkel a rákról.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.