A Hír Tv műsorából kiderült, hogy a „balliberális környezetvédők” nem is a globális felmelegedés ellen küzdenek.
A klímaváltozás, a környezetvédelem és a gyerekvállalás közötti összefüggéseket vesézték ki a Hír Tv Magyarország élőben című műsorában, amelynek Ferencz Orsolya, az ELTE tudományos főmunkatársa, űrügyi miniszteri biztos volt a vendége. A fő csapásirány az úgynevezett születéssztrájk jelensége volt, vagyis az az elképzelés, hogy a bolygót leginkább úgy lehet megmenteni, ha a nők minél kevesebbet szülnek. (Ezt a témát a HVG egyik interjúja is érintette.)
Ferencz Orsolya – akiről elhangzott az is, hogy négy gyereke van – kijelentette, hogy szerinte a gyerekvállalásnak és a klímavédelemnek az égadta világon nincs köze egymáshoz, „pláne úgy, ahogy most ezt a baloldal összemossa”.
Arra a kérdésre, hogy klímaváltozás problémájának a megoldásához a földi népesség számán, vagy az életvitelén kellene-e változtatni, a miniszteri biztos azt mondta: „Nem egy-egy fajnak a darabszáma, az egyedszáma a legfontosabb kérdése ennek az egész rendszernek a működése során, ami felmerül. Hanem az, hogy hogyan és miként él, és használja a környezetét az adott faj.” Azt ugyanakkor elismerte, már nem vita, hogy az ipari forradalom óta az emberi tevékenység az üvegház-gázok kibocsátásával fokozza a globális klímaváltozást. „Amiről most beszélünk az egy abnormálisan gyors és az emberi tevékenységgel összefüggő klímaváltozás” – mondta, de szerinte a „balliberális környezetvédők” nem a globális felmelegedés ellen küzdenek, hanem a „réges-régen lejárt szavatosságú és eladhatatlan szellemi termékeiket” akarják újfent politikai sikerre vinni. „Miközben állandóan beszélnek már-már hiszterizált és hisztérikus hangnemben erről a problémáról: valódi megoldást nem nyújtanak” – foglalta össze.