Az Amerikában élő és dolgozó brit komikus szerint hihetetlen spiritusz van Jean-Claude Junckerben. John Oliver azt mondja, a műsorában elhangzottak miatt vannak országok, amelyeket nem lenne bölcs dolog felkeresnie. Magyarország is rendszeresen terítéken van a show-műsorában, annak pedig várjuk ki a végét, mikor blokkolják itthon is műsorait.
John Oliver a Magyar Narancsnak adott interjút, show-ja a hatodik évadot kezdte az HBO-n, a politikai kabarét az oknyomozó újságírással vegyítő műsorban Trumptól Putyinon át Orbánig mindenki megkapja a magáét.
Az előző, ötödik évad utolsó epizódja pont az autoriter rezsimek bemutatásáról szólt, Hszi Csin-ping, Erdogan és Putyin mellett Orbán is helyet kapott a műsorban. A kérdésre, hogy érkezett-e tiltakozás Putyin vagy Orbán környezetéből adás után, John Oliver azt mondja. nem. De mindenkit megnyugtat, sokkal több anyaguk van Orbánról, mint amennyi műsorba került. A Last Week Tonight amerikai talkshow műsorvezetője úgy fogalmazott, bár nem keresték az autoriternek mondott országokból, de tisztában van vele, hogy vannak országok, amelyeket valószínűleg nem lenne bölcs dolog felkeresnie, külön említi Thaiföldet és a Fülöp-szigeteket.
Egy korábbi műsorában a komikus gratulált Junckernek – aki ellen épp plakátkampány folyik Magyarországon –, amiért lediktátorozta Orbánt.
Hihetetlen spiritusz van ebben a paliban, ami meglehetősen kirívó, ha azt nézzük, mi is a munkája.
Szerinte van valami huncutság Junckerben.
Ahogy diktátornak nevezte Orbánt, sőt meg is legyintette, egy kicsivel tán erősebb is a vártnál, nos, erre korábban nem volt precedens. Bámulatos volt nézni.
Arról is beszélt már korábban a komikus, hogy az autoriter rezsimek sajátja a démonizált ellenségkép. Mint Soros György. Szerinte a magyar származású amerikai milliárdos a politikai rémhírterjesztés eszköze, ami hol csak súrolja az antiszemitizmust, hol túl is lép rajta – de Amerikában az emberek nem biztos, hogy értik ennek az eredetét szerinte. Hozzáteszi, amikor az autoriteres rész készült, sokat foglalkoztak Sorossal, de ezek nem kerültek adásba. Azonban tervezi, hogy lesz még erről epizód.
A kínai netről a Hszi Csin-pingről szóló rész óta gyakorlatilag le van tiltva, a retorziót bóknak vette, bár Kínába sem szívesen menne. Magyarországon még nem blokkolták, mondta neki a Narancs újságírója, amire annyit felelt:
Tényleg? Azért csak várjuk ki a végét!