Élet+Stílus hvg.hu 2018. október. 04. 14:00

Christian Bale felismerhetetlenre hízott, hogy eljátssza Dick Cheney-t

Christian Bale ismét egy ellentmondásos figura bőrébe bújt: a Fehér Ház szürke eminenciásaként akár egy Oscar-díjjal is gazdagabb lehet.

Láttuk már csontsoványra fogyva (A gépész), most viszont egy szerep kedvéért az ellenkező végletbe esett Christian Bale: 20 kilót szedett magára és kiszőkítette/őszítette a haját és a szemöldökét, hogy eljátssza az Egyesült Államok 46. alelnökét, Dick Cheney-t.

Cheney nemcsak arról volt híres, hogy a gyakran súlytalannak tűnő ifjabb Bush elnök mellett mintha nála összpontosult volna a valódi hatalom, hanem például neki sikerült azt is nyilatkoznia, hogy Amerika jól tette, hogy megkínozta a hadifoglyait, hiszen mennyi információhoz jutottak így.

A Vice cím lefordíthatatlan szójáték, mert egyfelől utal a vice president szóra, ami az alelnök angol megfelelője – viszont így, önmagában a vice szó bűnt jelent. Az előzetes alapján pedig nagyon úgy tűnik, hogy a Vice igazi szürke eminenciásként fogja ábrázolni az alelnököt.

A filmet az az Adam McKay rendezi, aki tavaly Gary Oldmant segítette végre Oscarhoz A legsötétebb óra című, Churchillről szóló életrajzi filmben. De McKay dolgozott már Bale-lel is a szintén Oscar-díjas A nagy dobásban, ami a gazdasági válságról szólt.

A Vice-ban szerepel még Sam Rockwell mint George H. W. Bush, illetve Cheney nagy ellenfele, Nelson Rockefeller szerepében Bill Pullman. A karácsonyi bemutató, a nagy sztárok, az életrajzi téma és a színészek elmaszkírozása pedig mind-mind arra utal, hogy a Vice az egyik nagy Oscar-esélyes lehet.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.