A francia újságírónőnek bejött a gulyás meg a hegymagasi sauvignon blanc is. Jól meg is írta a tekintélyes Le Monde-ba, ajánlatai közt kávéház, étterem és pincészet is szerepel.
A 300 ezret is jóval meghaladó példányszámú esti lap Séta Magyarországon, Budától a Balatonig (Blade en Hongrie, de Buda au lac Balaton) címmel közölt nemrégiben programajánlót Magyarországról.
A cikk írója, Alexane Pelissou először az óbudai Császárfürdő török fürdőkultúrából fennmaradt legrégebbi részében, az Irgalmasok Veli Bej Fürdőjében wellnessezett, majd balatoni kirándulásra indult. Útközben betért a neves martonvásári Beethoven-emlékhely, a Brunszvik-kastély melletti Für Elise Kávéházba egy könnyű ebédre. Gyugyi Péter, a kávéház társtulajdonosa – a Gusto Magazin egykori, jelenleg a Nők Lapja Konyha gasztrofotósa – örömmel, s persze nem kis meglepődéssel is fogadta, hogy csülökkrémmel megkent melegszendvicsük mennyire megnyerte az újságírónő tetszését, és immáron nemzetközi hírűvé vált a francia lap hasábjain. A levendulás itallal, levendulás fröccsel kínált harapnivalóba tetszés szerint még paprikás szalámit, sajtot, sonkát is tesznek, s baconnel tekerik át.
A Le Monde munkatársa a Balatonra tartva nem kerülte el Székesfehérvárt sem. A város egyik nevezetességét, a Fekete Sas Patikamúzeumot kereste fel, ahol a jezsuiták, majd a pálosok rendháza faragott patikabútorának polcain a festett tégelyek alján legfeljebb titkos főzetek vagy kenetek, és gyógyteák maradványaira bukkanhatott volna.
Úgy tűnik, hogy mire Veszprémbe ért Alexane Pelissou, ismét megéhezett, mivel az immáron Gusto 13 Bistro & Delicat néven futó – általa még Chiantiként említett – éttermet kereste fel. A mediterrán és hagyományos magyar ízeket kombináló étteremben stílszerűen elsőre a magyar gulyást, utána a gombás rizottót választotta.
Az év minden szakában hangulatos Tihanyban tett séta után – amely a macskaköves kanyargó utcákon át vezetett fel a bencés apátság templomáig – programját a Balaton-felvidéken zárta a francia kollegina.
Megismerte a hegymagasi Gilvesy Pincészetben egy pohár könnyű és gyümölcsös sauvignon blanc társaságában a legendát, hogy a Szent György-hegy szőlőültetvényei (vagy inkább a nedűi) adtak ihletet egykor Kisfaludy Sándornak, a Balaton költőjének.