A két kölyök körülbelül három és fél hónapos, és már érdeklődve figyelik a világot az erszényben csücsülve.
Már láthatók a Nyíregyházi Állatpark vörös óriáskenguru bébijei, az erszényből kikandikáló kölykök most három és fél hónaposak – írja a Nyíregyházi Állatpark a Facebook-oldalán. A kis kengurukkal együtt az állatkertben már 7 vörös óriáskenguru van, ők egyedül Nyíregyházán élnek az országban.
A régebb óta tartott kis méretű benett-kenguruk mellett, a park 3 éve már vörös óriáskengurukat is bemutat. A tenyészcsapat igen csak jól érzi magát, hiszen az eddig egy ivarérett hímet és négy nőstényt számláló csapatban ebben az esztendőben két nősténynek is született kölyke.
Valamennyi kengurufaj jellemzője, hogy az utód roppant fejletlenül jön a világra, szinte embrionális állapotú, szőrtelen, és mindössze 0.75 grammos. Hátsó végtagjai és farka inkább csak kezdemény, szemei még nem nyíltak ki. Születés után az apróság viszonylag erős mellső lábaival mászni kezd anyja szőrén a biztonságot nyújtó erszény felé. Ahogy eléri azt, a 4 csecsbimbó közül választ magának egyet, és azt bekapva állkapcsa közé szorítja. Az elkövetkező 70 napban úgy csüng rajta, mintha hozzánőtt volna.
150 naposan a kis kenguru már sokkal inkább hasonlít a felnőttekre s fejét kidugva ismerkedik a külvilággal. Ahogy a kölyök növekszik, egyre több időt tölt az erszényen kívül, s 240 naposan végleg elhagyja azt, de még visszajár szopni még kb. 3-4 hónapig. A Nyíregyházi Állatparkban a héten már a szerencsésebb vendégek láthatják a kb. három és fél hónapos kölyköket, akik általában anyjuk erszényéből kikandikálva szemlélik a külvilágot.
A vörös óriáskenguru ( Macropus rufus) – mely a világ legnagyobb ma élő erszényes állata – tudományos neve vörös nagylábút jelent, hiszen valóban tekintélyes hosszú hátsó láb jellemzi. Míg a nőstény mindössze 40 kilogrammos, a hím akár 90 kilogramm testtömegű is lehet. Tápláléka általában igen alacsony tápértékű fűfélékből áll, de cserjék leveleit is fogyasztja.
Az Ausztrália ikonikus állata belső, vízben szegény területein élő emlős a táplálékban gazdag időszakokban akár 100 egyedből álló csoportokban is élhet, és akár 50 km/órás sebességgel képes ugrálni.