A Monty Python-tag két éve még hallani sem akart a BBC-ről, de most azt mondja, az új sorozat forgatókönyve a legjobb dolog, amit az elmúlt 100 évben olvasott.
"Nincs az az isten, hogy újra a tévében dolgozzak, főleg nem a BBC-nél" – nyilatkozta 2015-ben a Shortlistnek John Cleese, de úgy látszik, két év alatt nagyot fordult a világ: a BBC közleménye szerint az Edith című készülő szitkom három főszereplője közül a Monty Python legmagasabb tagja az egyik.
Cleese-nek hosszú történelme van a brit közszolgálati tévével: az 1966-67-ben futó The Frost Report íróstábjából alakult meg a Monty Python társulat, amely a csatornának gyártotta a legendás Monty Python Repülő Cirkusza négy évadját, később pedig 1975 és 1979 között a Waczak Szálló című szitkom 12 epizódját vetítette a BBC – ez már Cleese magánprojektje volt.
Az elmúlt évtizedekben valóban távol tartotta magát a BBC-től, azonban az Edith című új szériáért nagyon lelkesedik: "Ezek a legélvezetesebb forgatókönyvek, amiket az elmúlt 100 évben küldtek nekem" – mondta Cleese.
Az Edith főszereplője egy özvegyasszony (Alison Steadman), aki élvezi időskori életét: a közelben lakó gyermekei gyakran meglátogatják, és még udvarlója is van (John Cleese), aki hónapok óta arra vár, hogy megkérje a kezét. Miután végre igent mond, betoppan az ajtón Edith ötvenéves fia (Jason Watkins), aki családját és jó életét maga mögött hagyva hazaköltözik, hogy ráleljen az elvesztett boldogságra – miközben az idős pár életét teljesen felforgatja.
A hatrészes sorozatot az a Charles McKeown készíti, aki egy másik python, Terry Gilliam filmjeivel vált ismertté: a Doctor Parnassus és a képzelet birodalma és a Münchausen báró kalandjai előtt a Brazil forgatókönyvét is ő írta, amiért Oscarra is jelölték.
Egyelőre nem tudni, mikor mutatják be a BBC One-ra érkező komédiasorozatot.
John Cleese 11 szót tud magyarul, és nem érti, mire jó a zokni
Fújja az Aranycsapat tagjait, és máig követi a magyar foci eredményeit, utálja a bulvársajtót és a zoknit. Úgy véli, az abszurd humor hatott az angol társadalomra, és ezáltal a politikára is. Megjelent a Monty Python fenegyereke, John Cleese önéletrajzi könyve magyarul is, Na, szóval... címmel. Londoni beszélgetésünket rögtön 11 magyar szóval nyitotta.