Élet+Stílus MTI 2017. március. 31. 20:58

Leborotválták egy lány haját bangladesi szülei Olaszországban - kiemelték a családból

A Bolognában élő szülők észrevették, hogy lányuk az utcán leveszi a fejkendőt, amivel iskolába indult, ezért büntették meg. A lányt és két nővérét az olasz hatóságok kiemelték a családból.

Az olasz ügyészség elvette családjától és védett helyen helyezett el pénteken egy 14 éves lányt, miután Bolognában élő bangladesi szülei leborotválták a fejét, mert nem akarta kendővel eltakarni.

A lány két nővérét is eltávolították a szülőktől. Az anya és az apa ellen lelki bántalmazás miatt vizsgálat indult. 

A Bologna városában élő, muzulmán vallású bangladesi családanya teljesen leborotválta a helyi általános iskola nyolcadik osztályába járó lánya haját. Így büntették meg, miután észrevették, hogy a lány az otthonukból kilépve azonnal levette a fejét fedő kendőt, amellyel szülei az iskolába is küldték. 

A történteket az iskola igazgatója jelezte a hatóságoknak. 

Virginio Merola bolognai polgármester "elfogadhatatlan szülői visszaélésről" beszélt. Hozzátette, "aki Olaszországba jön, annak a mi törvényeinket és alkotmányunkat kell tiszteletben tartania". 

Yassine Lafram, a bolognai muzulmán közösség koordinátora szerint a szülők magatartásának semmi köze a valláshoz, inkább téves kulturális hozzáállásról van szó, mivel az iszlám semmit nem kényszerít a hívőkre. 

Az eset a húszéves pakisztáni lány, Hina Saleem sorsát idézi fel, akit apja és más férfirokonai 2006-ban az észak-olaszországi Brescia városában megöltek, mert nem viselt fejkendőt és nyugatiasan öltözködött. 2009-ben egy Olaszországban felnőtt marokkói lányt ölt meg az apja, mivel olasz vőlegénye volt. 

A l'Espresso című hetilap tavalyi felmérése szerint Olaszországban több mint 145 ezer 15-24 éves muzulmán fiatal él, és többségük már ott született.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.