Szigorúan büntetnék két indiai államban az ételekbe köpködést
A közösségi médiában terjedő videókra törvényi szabályozás, pénzbírság vagy börtön lehet a válasz.
A közösségi médiában terjedő videókra törvényi szabályozás, pénzbírság vagy börtön lehet a válasz.
„Nem a méret a lényeg” – mondta a bektási rend vezetője a Tiranában létrehozandó államról, amely csak harmadakkora lesz, mint a jelenlegi legkisebb ország, a Vatikán.
Száz éve született az indiai jobboldal hindu felsőbbrendűséget hirdető ideológiája, a hindutva. Az eszme atyja, Vinajak Szavarkar szinte az ismeretlenségből vált a Nehru–Gandhi szellemi hagyaték ellenikonjává. Hatása ma világszintű, hiszen az ő eszméi az irányadók India jelenlegi kormánypártjának.
Azzal az indokkal született a döntés, hogy a mű tartalma ellenkezik az iszlám hittel.
Ismét fellángoltak Indiában a vallási indulatok, ami több halálos áldozattal és a főváros közelében lévő egyik település kifosztásával járt. A muszlimok és a többségi hinduk közötti látszólag feloldhatatlan feszültségek komoly szemponttá válhatnak a világ legnagyobb lélekszámú ország fejlődésében, pedig annak vezetése minden követ megmozgat, hogy a dinamikusan fejlődő technológiai ipar nagyjait magához csábítsa.
A kiadó tagad, de valahogy odakerült a kínálatukba a 77 ember legyilkoló Breivik 1500 oldalas kötete.
Az orosz parlament is sebtiben elítélte a cselekményt.
Izrael cigányai – így jellemezte saját népcsoportját egy beduin fiú. 32 falujuk közül az állam csupán kilencet ismer el, a kormány pedig furcsa módon pont azzal segít nekik, amivel az őket a társadalomból kitoló ultraortodoxokon is: hogy nem piszkálja a civil szférát. Riportunk Izraelből.
Agyafúrt lépés, de lebukott azon, hogy túl férfias cipőben volt.
Így egy órával korábban fejezhetik be a napi böjtölést.
Barcelonában futottunk össze a maga nemében világelső okosgyűrűvel, mely sok riválisától eltérően kijelzővel is rendelkezik.