Élet+Stílus hvg.hu 2017. február. 21. 11:35

Kösz, Brexit: külföldön nyithat kampuszt az Oxford

Miután az Egyesült Királyság polgárai megszavazták, hogy kilépjenek az Európai Unióból, az egyetemeik sem részesülnek többé az uniós pénzekből. Lépni kényszerülnek.

Az Oxfordi Egyetem 700 éves hagyományt szakíthat meg, és külföldön nyithat kampuszt. Az intézmény vezetői már tárgyalnak a francia tisztviselőkkel, egy párizsi kampusz megnyitása ugyanis francia jogi státusszal járna, s így a Brexitet követően is lehetősége nyílna a patinás brit egyetemnek igénybe venni az uniós forrásokat.

Jean-Michel Blanquer, a francia oktatási minisztérium egykori főigazgatója megerősítette, hogy komoly erőfeszítések folynak a francia hatóságok részéről is, hogy rávegyék Nagy-Britannia legjobb egyetemeit a lépésre. A terv más brit egyetemen is felmerült, kurzusokat és tanulmányi programokat telepítenének át külföldre, illetve közös kutatólaboratóriumokat hoznának létre.

Az ügyről még nem született döntés, a tárgyalások jelenleg is folynak, de a párizsi építkezés kezdetének dátumát 2018 elejére tűzték ki. Az Oxford egyik szóvivője azt nyilatkozta, hogy az intézmény mindig is nemzetközi egyetem volt, célja, hogy nyitott legyen és maradjon is a világra, a politikai változásoktól függetlenül.

Vezető szakemberek egyébként arra figyelmeztettek, hogy az uniós források kivonása óriási katasztrófát okozhat a brit felsőoktatásban – írja a Telegraph.
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.