Interjút adott az RTL Klubnak az az asszony, aki elmondása szerint Kiss László és két társának áldozata volt 1961-ben. A ma 73 éves Takáts Zsuzsannáról eddig azt írták a különböző források, hogy nincs már életben. A kereskedelmi tévé péntek este közölte, hogy az asszony nyilatkozott nekik. Az interjút szombat este tűzik műsorra, de egy rövid, félperces részletet már közzétettek a beszélgetésből.
Az RTL Híradó szerint maga Kiss László is úgy tudta, hogy a nő már nincs életben. A most 73 éves asszony azonban jelentkezett a kereskedelmi tévé munkatársánál, és arcát vállalva beszélt az 55 évvel ezelőtt történtekről.
A péntek este közzétett félperces interjúrészletben bemutatkozott, és elmondta: ő az áldozata az 1961-es ügynek, ő tett annak idején feljelentést, illetve annak ellenére, hogy halálhírét keltették, él. Mást egyelőre nem tudni a beszélgetésről, amely szombat este 18 óra 55-től kerül adásba.
A privatkopo.hu április 5-én eredeti dokumentumok alapján azt írta, hogy 1961-ben a Ferencvárosi TC három tehetséges úszója, köztük az akkor 21 éves Kiss László két nappal azután, hogy a nemzeti sportuszodában megismerkedtek későbbi áldozatukkal, egy Zsuzsanna nevű fiatal nővel, egyikük lakásában közös erővel szexre kényszerítették. Mindhárman megerőszakolták, amiért a bíróság Kiss Lászlót jogerősen három év börtönbüntetésre ítélte. Nagyfán töltötte a büntetését. Az akkori ítélettel kapcsolatos írásunkat itt olvashatják.
1963-ban azonban a Spartacus versenyzőjeként már harmadik lett egy országos úszóbajnokságon 200 méter pillangón – mutatott rá korábban az Index a szövetségi kapitány ügyét először megszellőztető Fullánk.com-ra hivatkozva. Egy korabeli olimpikon úszónő a lapnak megerősítette, hogy így történt, sőt azt mondta: ők hozták ki a börtönből Kiss Lászlót, aki tehát nem töltötte le a rá kiszabott időt. Az atv.hu úgy tudja, hogy az úszó Kádár János amnesztiájával szabadulhatott.
Kiss László először arra hivatkozott, hogy van erkölcsi bizonyítványa, illetve a Népszabadságnak az eset nyilvánosságra kerülése után azt mondta: méltatlan lenne, ha 55 év után magyarázkodni kezdene, illetve már megbűnődött a történtekért. Később viszont már koncepciós pert emlegetett, illetve azt, hogy keresi a perújítás lehetőségét.
Kiss László április elején lemondott szövetségi kapitányi posztjáról valamint alpolgármesteri tisztségéről is Százhalombattán. A MOB-nál is felmondott.
Többen nyilvánosan kiálltak egyébként mellette a botrány kirobbanása után, egyebek mellett Stefka István, Bayer Zsolt, sőt, Friderikusz Sándor is ostorozta azokat, akik 55 évvel később újra nyilvánosságra hozták az esetet.