Felmelegedés, klímakatasztrófa és üvegház helyett mondjuk azt: globális túlforrósodás, klímaöngyilkosság és kemencehatás!
Új kifejezések bevezetésével hatékonyabbá válhat az éghajlatváltozásról szóló diskurzus egy új tanulmány szerint.
Új kifejezések bevezetésével hatékonyabbá válhat az éghajlatváltozásról szóló diskurzus egy új tanulmány szerint.
A haszonállatok által kibocsátott üvegházhatású gázok után adóztatnák meg a gazdákat.
Amerikai kutatók szerint a Vénusz sorsa intő jel az emberiség számára, csak épp nem akarjuk ezt észrevenni.
Megdöbbentő statisztikával szembesít egy jelentés: a világ lakosságának egy százalékába tartozó „szupergazdagok” számlájára annyi üvegházhatású gáz kibocsátása írható, mint az emberiség kétharmadáéra.
Akár egy sci-fi filmbe is illene a NASA legújabb vizualizációja. Megmutatja, amit amúgy nem látunk: légkörünk szén-dioxid-tartalmának folyamatos változását.
Július elején a Földön mért átlaghőmérséklet rekordot döntött (legalábbis 1979 óta), és immár tagadhatatlan a globális felmelegedés. De vajon hogyan hat mindez az emberi szervezetre? A Roehamptoni Egyetem kutatói erre a kérdésre keresik a választ.
Az Atlanti-óceán vizeit jelenleg sújtó példátlan hőhullám a tudósok szerint tengeri fajok tömegeinek észrevétlen pusztulásához vezet, ami a globális felmelegedés súlyosbodásával valószínűleg megismétlődik.
Színes, informatív és igazán sokoldalú a Bloomberg gondozásában futó Data Dash oldal, amely a vitathatatlan klímaváltozásról mutat különböző szempontok szerint összegyűjtött adatokat, amelyek között interaktívan szemlélődhetünk.
Több mint 80 ország írta alá a metánkibocsátás csökkentésére vonatkozó globális célkitűzést, jelentette be Joe Biden amerikai elnök a glasgow-i klímacsúcson. A csatlakozók még ebben az évtizedben 30 százalékkal csökkentenék a szén-dioxidnál sokszorosan károsabb gáz kibocsátását, amivel 0,2 Celsius fokot nyeshetnének le a felmelegedésből.
Klímagyilkos vagy környezetbarát a szén-dioxid, esetleg mindkettő? A démonizált gáznak számos haszna van: az élelmiszeriparban, az egészségügyben, a mezőgazdaságban és számos más iparágban nélkülözhetetlen alapanyag, ehhez pedig valahogy hozzá is kell jutni – Magyarország pedig igazi nagyhatalom. És már az sincs messze, hogy egyenesen a fosszilis erőművekből, vagy épp a légkörből válasszuk le a szén-dioxidot, amivel elérhetővé válna a hőn áhított klímasemlegesség.
Több laboratóriumban is közel jutottak ahhoz, hogy atomok összeolvasztásával termeljenek energiát. Viszont újra kiderült, hogy nincs ingyenebéd: a fúziós reaktorok építéséhez hatalmas befektetésekre lesz szükség.
Az egész világ üvegházhatású gázkibocsátásának a 27 százalékáért az ázsiai ország a felelős, 2060-ra ígérik a teljes leállítást.