Évekig tarthat az árvíz sújtotta területek újjáépítése Ausztriában
Az osztrák kormány egymilliárd euróra emelte a szövetségi katasztrófaalapot.
Az osztrák kormány egymilliárd euróra emelte a szövetségi katasztrófaalapot.
Csernyihivbe már nem kell se élelmiszersegély, se ruhaadomány, "mert abból bizony nem lesz ház". Az ezeréves városba, amit elfoglalni nem, csak szétrombolni tudtak Putyin seregei, most pénz és építőanyag kell. A város szinte úgy működik, mint a háború előtt, de az elmúlt két év beleégett mindenki agyába. És el is mesélték, min mentek át, és hol tartanak most.
Japánban tárgyalt Ukrajna újjáépítéséről Denisz Smihal ukrán miniszterelnök hétfőn; a konferencián Japán kétoldalú adóügyi megállapodás megkötését ígérte és a japán vállalkozások további támogatását.
Emmanuel Macron maga tett közzé videót a nagy eseményről.
Joáv Galant elmondása szerint a területet Izrael ellenőrizné, ugyanakkor egy többnemzetiségű kezdeményezés feladata lenne az övezet újjáépítése, amiben Egyiptomnak is szerepet szánnak.
A nyugati szövetségesek Oroszország náluk befagyasztott vagyonából akarják újjáépíteni a szétdúlt Ukrajnát. Nincs rá egyszerű megoldás, a pénz legnagyobb részét csak akkor lehetne elkobozni, ha abba Moszkva is beleegyezne. Brüsszel most bedobott egy tervet, annak köszönhetően már majdnem meg is van az újjáépítéshez szükséges pénz majdnem századrésze, csak épp hozzányúlni nem lehet.
A Szijjártó által emlegetett falu nem is Karabahban található.
Sokba, de mégiscsak meglesz a pénz, mert Ukrajna túlságosan is fontos – nyilatkozta a BBC-nek a Világbank ügyvezető igazgatója.
Emellett jelentős összeggel járulnak hozzá az életmentő programokhoz: aknamezők felszámolására is adnak pénzt.
A nyugati politikusok, bankárok és üzletemberek biztosítékokat akarnak, mármint hogy a helyreállításra biztosítandó alapok nem tűnnek majd el kézen-közön, nem pazarolják el azokat, de ami alapvető: hogy vita esetén a pártatlan ukrán igazságszolgáltatás tisztességes döntéseket hoz, írja az amerikai lap.
Gőzerővel zajlik a bontás a februári pusztító törökországi földrengés helyszínén, vannak olyan települések, amelyek lényegében teljesen eltűntek a föld színéről. Becslések szerint másfél millió ember vált hajléktalanná, a túlélők pedig a trauma miatt sokszor még akkor sem mernek visszatérni otthonukba, ha az épen maradt. Az Ökumenikus Segélyszervezet most egy 100 milliós, hathónapos humanitárius segélyprogramot indít a helyszínen.
Az ukrán elnök kitüntetéseket adott át és megígérte: a következő télig a helyreállítási munkálatok nagy részén már túl lesznek.