A bölcs, szorgalmas hangya és a gondtalan, ám felelőtlen tücsök története a gyerekkorunkból ismerős lehet. Ez a klasszikus mese nem csupán egy szórakoztató történet, hanem egy időtlen tanulság is, amit máig előszeretettel hangoztatunk, ha az öngondoskodásról, azaz a jövőre való felkészülésről van szó.
<strong>Egyre több munkáltató ismeri fel azt, hogy milyen sokat jelenthet munkavállalóinak, ha az általános jólléti és egészségügyi juttatások mellett azok hosszú távú anyagi biztonságával is törődik. Az Év Gondoskodó Munkahelye Díj 2024 nyerteseinek gyakorlati megoldásait elemezzük a díj egyik zsűritagjával, Fata László juttatási szakértővel.</strong>
Csak a kreativitás szabhat határt annak, hogy egy gondoskodó munkahely a béren kívüli juttatásokon kívül mit adhat még dolgozóinak annak érdekében, hogy biztosítsa azok egészségét, jóllétét. Fata László, juttatási szakértővel, Az Év Gondoskodó Munkahelye Díj egyik zsűritagjával beszélgettünk.
A 2025-ös minimálbér-emelés következtében még tovább romlik a katás egyéni vállalkozók nyugdíjhelyzete. Katásként már az elmúlt években is rendkívül alacsony nyugdíjjogosultságra tehettünk szert, de jövőre minden korábbinál tragikusabbra fordul a helyzet. Éppen ezért a katások számára egyszerűen elengedhetetlen az öngondoskodás, azaz egy kiegészítő időskori jövedelemforrás felépítése.
Újra nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák taglétszáma, a vagyon éves alapon 19 százalékkal nőtt, meghaladja a 2,1 ezer milliárd forintot. Az egészségpénztárak taglétszáma is nőtt, meghaladja az egymillió főt.
Az egészségértés az egyik kulcsa annak, hogy mindenki szintet léphessen a saját életében és hozzájáruljon ahhoz, hogy a leginkább rászorulók is megkaphassák a legjobb kezeléseket. Az egészségértést támogató kezdeményezéseket pedig évek óta segíti az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének pályázata. Az Egészségértés Díjon elindult projektek között van például a demenciában szenvedőknek szervezett, a saját fiatalkorukat megidéző különleges program, amelyet a szentendrei Skanzen hívott életre, és az egészségügyi szakembereket a lakossággal összekötő projekt is – mondta a HVG BrandLab-nek dr. Szalóki Katalin, az Egészségértés Díjat alapító Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) igazgatója. Az évek óta nagy sikerrel futó díjra az idén is jelentkezhet bárki, aki újdonságot hozott létre az egészségértés területén.
Egy év alatt közel 40 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában, miközben Magyarországon alig 9 százalék emelést kaptak a nyugdíjasok. De vajon melyik országban élnek jobban az idősek? A Bankmonitor számításai alapján Magyarországnak igencsak fel kell kötnie a gatyáját!
<strong>Egy évvel ezelőtt indult el a Betegbarát-projekt, amelynek célja egy olyan minősítési rendszer kialakítása volt, mellyel a betegek számára fontos paraméterek mentén értékelik a magánegészségügyi szolgáltatókat. A tavalyi év sikerei után pedig idén is megválasztják az <a href="https://www.betegbarat.hu/az-ev-betegbarat-szolgaltatoja">Év Betegbarát Szolgáltatóit</a>. Ezúttal új stratégiai partnerrel, a HVG Kiadóval közösen lép szintet a rendezvény, ugyanis egy szakmai konferenciával egybekötve adják át a 2024-es díjakat. A nevezés elindult, ráadásul új kategóriákban is megmérettethetik magukat az intézmények.</strong>