Mérnöki csoda kellett, hogy a helyére tegyék ezt a 150 tonnás kődarabot – 5700 évvel ezelőtt
A sírhelyként szolgáló Menga Dolmen a spanyol kutatók szerint a megalitikus építkezés csúcsteljesítménye volt.
A sírhelyként szolgáló Menga Dolmen a spanyol kutatók szerint a megalitikus építkezés csúcsteljesítménye volt.
Az eddig ismertnél jóval több római erődítmény volt egykoron a Közel-Keleten, ami megcáfolja a terület funkciójával kapcsolatos eddigi elméleteket. A történelmet két hidegháborús műhold segít most újraírni.
A British Múzeum úgy próbál történelmi igazságot tenni, hogy vissza is adja a görögöktől eltulajdonított kincseket, meg nem is.
Ez a legkorábbi bizonyított előfordulása a hallucinogén drogoknak a térségben.
Elszenesedett gyökereknek gondolták őket, sokat széttapostak vagy eltüzeltek, míg véletlenül írásjelek bukkantak elő, és kiderült, hogy valójában értékes papirusztekercsekre bukkantak egy villa romjai között Pompeji közelében, Herculaneumban. Most mesterséges intelligenciával (MI) próbálják kisilabizálni a szövegeket.
Az I. századból származó műalkotást 5000 római érmével együtt lovasították meg még 1973 decemberében.
Kétévi munka után tárultak a régészek szemei elé a 3000 éves temető maradványai.
Az ismert kikötőváros, Agiokampos közelében végeztek ásatásokat a szakemberek, ott találtak olyan kerámiát, amire a Meliboea szót vésték.
Török régészek hét ősi csontvázat találtak az egyik legrégebbi bizánci kori építmény, az ókori Boukoleon-palota restaurálásakor Isztambulban.
Egy kismalac 2700 éves, épen fennmaradt csontvázának maradványait találták meg izraeli régészek Jeruzsálemben – jelentette a Háárec című helyi lap.
A rendőrök két fiatalkorú és egy 18 éves fiút értek tetten.
Balzsamozás helyett a testet festett iszaphéjjal borították be