Ön is édesebbnek érzi az ételt, ha picit megsózza? Van rá logikus magyarázat
Japán kutatók egereket vizsgálva mutatták ki, miért lehetséges az, hogy az édes ételek megsózása csak még édesebbé teszi azokat.
Japán kutatók egereket vizsgálva mutatták ki, miért lehetséges az, hogy az édes ételek megsózása csak még édesebbé teszi azokat.
Az ízérzékeléssel kapcsolatban végzett kutatásokat egy amerikai szakember, és ennek kapcsán úgy gondolja, hogy bőséges kiegészítésre szorul az, amit az iskolában tanultunk e témáról.
Ausztrál kutatók szerint több oka is van annak, hogy a Nemzetközi Űrállomáson lévők kevésbé élvezik az étkezéseket.
A király április vége óta lát el újra közfeladatokat.
A belga Leuveni Katolikus Egyetem kutatói olyan számítógépes modellt fejlesztettek, amely a sör összetétele alapján nemcsak annak ízét tudja előjelezni, de azt is, hogy az ital milyen értékeléseket fog kapni a fogyasztóktól.
Érdekes felfedezést tettek amerikai kutatók: a teltségérzetben szerepe lehet az ízérzékelésben részt vevő sejtekből érkező jeleknek is, nem csak azoknak, amelyek a belekből erednek.
Logikusnak tűnik, hogy az ismétlődő folyamatokat igénylő konyhai feladatok automatizálására robotokat vessenek be. Újabban már arra lehetőség van, hogy ezek a robotok meg is kóstolják az ételt, és döntsenek a további fűszerezésről.
A japán Meidzsi Egyetem kutatója, Homi Miyashita már évek óta dolgozik azon, hogy egy kijelző ne csak látványt, de ízeket is adjon a nézőnek. Mostanra ért révbe a munkája.
Egy magyarázat már eddig is volt, de ausztrál tudósok találtak más okot is.
A Pennsylvaniai Egyetem Fogorvosi Intézetének szakemberei elsőként elemezték a bölcsességfogak kihúzásának hosszú távú hatását. Kutatásuk szerint a beavatkozás akár hosszú távon is javíthatja az ízérzékelést.
Az etnikai hovatartozás is szerepet játszhat abban, mennyire érzi valaki keserűnek az étcsokoládét, a brokkolit vagy a grapefruitot – állítják dán kutatók. A megállapítás meglepő, a magyarázat prózaibb
Norimaki Synthesizer néven készített egy különleges eszközt a japán Meidzsi Egyetem kutatója, ami az öt alapvető ízt variálva csapja be a nyelvünket és az agyunkat.