Adatvédelmi rémálom? Hiába foltozzák fél éve, még mindig rögzít érzékeny adatokat a Windows 11 nagy újdonsága
Sokat fejlődött, de még mindig nem tökéletes a Microsoft Recall, ami a felhasználó szinte minden mozzanatáról fotót készít.
Sokat fejlődött, de még mindig nem tökéletes a Microsoft Recall, ami a felhasználó szinte minden mozzanatáról fotót készít.
Egy amerikai közadatbázisból szereztek meg rengeteg adatot a hackerek. Először elképesztő áron próbálták értékesíteni, most azonban ingyenesen és nyilvánosan hozzáférhető.
Négy biztonsági kutató edukációs célból fejlesztett egy vírust. A Morris II-vel arra hívják fel a mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek figyelmét, hogy milyen veszélyeket kell kivédeniük platformjaik fejlesztés során.
A Google anonimizált formában ugyan, de eltárol minden olyan beszélgetést, amit felhasználói a Gemini chatbottal folytatnak. Még a törlés gomb megnyomása után is. A cég ezért azt kéri, érzékeny adatokat még véletlenül se osszon meg senki a mesterséges intelligenciával.
Tíz magyar közösségimédia-felhasználóból nyolcan bizalmas információnak tartják a jelszavukat, ám az e-mail-címét már csak minden negyedik válaszadó tartotta annak a Sophos kiberbiztonsági cég megbízásából készített felmérésen. Kiderült, hogy a közösségi oldalakat használók közül az 55 év feletti felhasználók és a felsőfokú végzettségűek aggódnak leginkább adatvédelmük miatt. Ugyanakkor a válaszadók közel fele elismeri, hogy megosztotta személyes adatait, amikor fiókot hozott létre egy üzletben, vagy feliratkozott egy hírlevélre, hogy kedvezményt kapjon a vásárláskor.
Egy ideig nem használhatták a ChatGPT-t a Microsoft dolgozói a céges eszközökön, miután a vállalat betiltotta annak használatát. Végül érkezett magyarázat a szokatlan lépésre.
Érzékeny vállalati adatok kiszivárgásától tart az Apple, így letiltották a ChatGPT és a Microsoft-féle GitHubhoz tartozó Copilot használatát a munkában a cégnél. Állítólag már saját nyelvi modellen (LLM) dolgoznak.
Létezett egy lista a TikToknál azokról a felhasználókról, akik meleg tartalmakat néztek. De más alapon is beskatulyázták a klienseket.
Több esetben is érzékeny adatokat adtak ki a népszerű chatbotoknak – ChatGPT, Google Bard, Microsoft Bing – a Samsung dolgozói, amelyek végül jó eséllyel más felhasználókhoz is eljuthatnak. A cég most lépett, ám a döntést átmenetinek szánják.
A legtöbb esetben mit sem törődnek a cégek a használtan értékesített routerek törlésével: sokszor úgy adják tovább azokat, ahogyan áramtalanították őket – derül ki az ESET kutatásából. Pedig ezzel komoly veszélynek teszik ki magukat és partnereiket is.
Kártevő kódokkal módosított programokkal terjedhetett a CryptBot, ami a felhasználók számítógépeiről különféle érzékeny adatokat szerezhetett meg. Úgy tűnik azonban, hogy a Google sikerrel lépett fel ellene.
Bár az ügyfelek adatainak a kiszivárogtatásával fenyegetőznek a támadók, a Ferrari inkább tájékoztatta az ügyfeleit egy közelmúltban történt kiberbiztonsági incidensről, és nem fizet a zsarolóknak.