Annyira fontosak nekünk az emberi kapcsolatok, hogy éhezünk egymásra
A közösséghez tartozás emberi szükségletünk.
A közösséghez tartozás emberi szükségletünk.
A támadót állítása szerint az éhség vitte rá a rablásra.
Hatékonyabb gazdálkodással és több technológiai újítás bevezetésével a jelenleginél hatszor nagyobb mennyiségű élelmet lehetne kinyerni a világ óceánjaiból – állapították meg kutatók, akik az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) halászattal foglalkozó tudományos tanácskozásán ismertették az eredményeiket.
Ne hozzunk meg fontos döntéseket korgó gyomorral – summázható a skóciai Dundeei Egyetem pszichológiai tanszékének kutatása. A Benjamin Vincent által vezetett vizsgálat megállapította, hogy az éhségérzet türelmetlenné teszi az embereket, és ez hatással lehet a döntéseikre.
Az esőben nem repülnek a rovarok, a velük táplálkozó fecskék pedig éheznek. Ezért aztán a gyenge madarak esővédett helyekre húzódnak be, ha ez épp a mi erkélyünk lenne, nagy szolgálatot tehetünk nekik az etetésükkel, írja a Facebookon a Hortobágyi Madárpark.
11 millió észak-koreai, az ország 43,4 százaléka alultáplált, segélyre szorul, hogy kielégíthesse alapvető élelmezési és egészségügyi szükségleteit, áll egy új ENSZ-jelentésben.
Az IBM kutatói régóta dolgoznak olyan megoldásokon, melyek az élelmiszerlánc minden szakaszát átalakítják a közeljövőben. A héten esedékes Think konferencián öt fejlesztési irányt vázolnak fel ezzel kapcsolatban.
Csipős és hagyma mehet bele? – általában így végződik egy átmulatott éjszaka, ha sok alkoholt fogyasztottunk, pedig nem kellene éhesnek lennünk ezután, sőt. Mégis így van. De miért? Itt a tudományos válasz.
Több száz éhséggel kapcsolatos tudományos kutatást összegeztek, és úgy tűnik, semmi sem garantálja, hogy ne legyünk éhesek étkezés után.
Egy 11 éves kislány azért maradt ki az iskolából Chicagóban, hogy áruba bocsássa a testét. Családja ugyanis képtelen volt gondoskodni róla. Los Angelesben a középiskolás lányok az interneten keresik középkorú vagy idősebb férfiak ismeretségét. Az ok a nyomor. Ez derül ki az Urban Institute washingtoni kutatóintézet legújabb felméréséből.
Svéd kutatók azonosították a hormont, amely az éhség során keletkezik, és azt is feltérképezték, ez miként hat a realitásérzékünkre és a döntéseinkre.
Belegondolt már mi történne, ha kihagyna pár étkezést? A testében ilyenkor lezajló folyamatok ártalmasak, leírjuk, miért.