Kína ratifikálta a kényszermunkát tiltó nemzetközi egyezményeket
Ratifikálta a kínai parlament szerdán a kényszermunkát tiltó nemzetközi egyezményeket.
Ratifikálta a kínai parlament szerdán a kényszermunkát tiltó nemzetközi egyezményeket.
Gulzira „bűne" az volt, hogy túl sok időt töltött a rokonainál, Kazahsztánban.
Az Australian Strategic Policy Institute kutatóközpont szerint a kínai kormány mintegy 80 ezer, kisebbséghez tartozó embert dolgoztat kényszermunkára utaló körülmények között 27 kínai gyárban, amelyek a világ legnagyobb cégeinek termelnek.
Miután több millióan látták Feroza Aziz tiktokos videóját, amiben a kínai átnevelőtáborokról beszélt, a platform felfüggesztette a 17 éves lány profilját. A kínai vállalat most megpróbálta kimagyarázni magát.
Bár a kínai tulajdonban lévő TikTok azt állítja, nemzetközi szinten nem cenzúrázza a platformon megjelenő videókat, a jelek szerint nem egészen ez a helyzet.
Pedig a kérdés már az ENSZ előtt van.
Ritkán fordul elő, hogy egy nagyon aktuális vita közepébe csöppen egy éppen megjelenő könyv, a Cameron Post rossz nevelése cíművel mégis ez a helyzet. Nagy drámák helyett egy tinédzser szemüvegén keresztül láthatjuk, hogyan igyekszik elfojtani a legelemibb érzéseket és vágyakat egy homoszexualitásból „kigyógyító” tábor.
Átnevelőtáborokba küldik Kínában a muszlim ujgurokat, ahol igyekeznek agymosással lazítani a valláshoz fűződő kapcsolatukat.
A világ számos országában keserítik meg úgynevezett átnevelő terápiák a homoszexuális és a transznemű fiatalok életét. A sokszor középkori módszerekkel élő eljárások során próbálják identitásukat és szexuális beállítottságukat megváltoztatni: a végső cél az, hogy heteroszexuálisok legyenek. – Szerencsére egyre több állam csatlakozik a barbár és céltalan módszerek törvényi tiltásához.
Egy amerikai fiú bevallotta a szüleinek, hogy meleg, akik erre egy "átnevelő iskolába" hurcoltatták. A kínai fiatalok sokszor heteket képesek minimális megszakítással netes szerepjátékokkal tölteni. Egy kétségbeesett apa "online bérgyilkost" fogadott, hogy a fia karakterét rendszeresen ölje meg, hátha így elmegy a kedve a játéktól. Ha már ez sem működik, jön a "leszoktató intézet", ahová trükkökkel csalják el a függő fiatalokat. A döbbenetes témákról dokumentumfilmek készültek. A budapesti doku-fesztiválon beszélgettünk a rendezőkkel.
Megítélték a kártérítést másodfokon annak a Hunan tartományi nőnek, akit átnevelő intézetbe zártak, mert a többszörösen megerőszakolt kislánya ügyében hozott bírósági ítéletek ellen tiltakozott - jelentette a tartományi bíróságra hivatkozva a kínai média hétfőn.