Középkori falu nyomaira bukkantak Budapest belvárosában
Később temető létesült a helyén.
Később temető létesült a helyén.
A Mikulás legendája Szent Miklós püspöknek köszönhetően alakult ki, akinek sírjára egy török templomban végzett ásatáson bukkanhattak rá.
Amerikai kutatók megkövesedett szőlőmagokat találtak Dél-Amerikában, ami egyértelműen bizonyítja, a növény nagy haszonélvezője volt a dinoszauruszok eltűnésének.
A kutatók egye 2,5 méter hosszú dinoszaurusz megkövesedett maradványait találták meg Brazília déli részén. A példány a Tyrannosaurus rex egyik őse lehetett.
Délkelet-Törökországban talált csontvázak szája és füle körül talált kődíszek bizonyítják, hogy az emberek már az őskor óta díszekkel ékesítik testüket, és már akkor foglalkoztak azzal, hogy milyen a megjelenésük – közölték a térségben ásatásokat végző régészek.
Egy ukrajnai ásatáson felfedezett ősi kőeszközök lehetnek a legkorábbi bizonyítékai az ember megjelenésének Európában.
Spanyol kutatók szerint az űrből érkezhetett az a vas, amiből egy karkötőt és egy kard egy részét készítették el. A forrás és a készítők kiléte azonban egyelőre ismeretlen.
Különleges leletre bukkantak nemrég a kínai Honan tartomány régészei: egy 4000 éves palota maradványait, valamint egy gabonatárolót tártak fel. A leletek segíthetnek jobban megérteni, milyen volt az élet az ősi Hszia-dinasztia idején.
Úgy táplálkozhattak a fiatal Gorgosaurusok, mint a mai krokodilok – erre utal egyikük gyomortartalma, melyre megkövesedve találtak rá kanadai kutatók.
Indonéz kutatók szerint egy 27 ezer éve épült piramisra bukkantak egy domb alatt eltemetve, a szakma több képviselőjének azonban vannak kétségeik.
200 ezer éves lehet az a kőből készült kézi fejsze, amely több mint fél méter hosszú.
A piramisokra gondolva a legtöbbeknek elsőre Egyiptom jut eszébe, de a legrégebbi piramist nem ott kell keresni.