Szerelemtől fűtött vadmacskákra figyelmezteti az autósokat a Budakeszi Vadaspark
Párjukat keresve gyakrabban tévednek rá az autóutakra, ahol könnyen elüthetik őket.
Párjukat keresve gyakrabban tévednek rá az autóutakra, ahol könnyen elüthetik őket.
Séta közben vette észre a gazdi, hogy szokatlan kolbászok hevernek a parkban.
Aggódnak a civilek azért a még mindig több száz állatért, amelyek továbbra is a botrányba keveredett gyömrői menhelyen vannak. Ezeket a kutyákat és macskákat az állatkínzásért feljelentett gyepmester jogilag már átadta ugyan egy másik alapítványnak, a kimentésük jelenleg is zajlik, de továbbra is ő vezeti a telepet, ahová csütörtökön nem engedte be az egyik állatokért érkező szervezetet, illetve egyes állatokra azt mondta, hogy a sajátja, ezért nem vihetik el. Az ügyet kirobbantó önkéntes szerint sem lehet tudni, hogy ilyen előzmények után biztosan ellátják-e megfelelően az állatokat, főleg az ünnepek alatt.
Pénteken írta meg a hvg.hu, hogyan bántak az állatokkal a gyömrői Kutyamenstvár menhelyen, cikkünk olyan országos felháborodást váltott ki, ami úgy tűnik, elsöpörte a helyi gyepmester létesítményét. Vasárnap ugyanis a menhelyvezető aláírt egy megállapodást, miszerint az összes állatot átadja egy állatvédő alapítványnak, amely azonnal elkezdte a kutyák és macskák kimentését. A közel egy hónapig tartó akcióban tucatnyi más szervezet segíti a munkáját.<br>
<strong>Betegek, éhesek és még elég vizet sem kapnak a kutyák és a macskák a gyömrői Kutyamentsvár menhelyen, ahol szó szerint egymást ölik az állatok a zsúfolt kennelekben. A lapunk birtokába került dokumentumból kiderül: a hatóság tudott arról, hogy a látogatókat is fogadó menhelyen az állatok többségének még veszettség elleni oltása sincs. A menhely vezetője szerint erre nincs pénz, közben a környékbeli önkormányzatoknak gyepmesterként dolgozik és milliós összeget kapnak az adó 1 százalékokból is. Fotóink vannak a menhelyen szemét közé rakott, halott kölyökkutyákról, kukacokkal borított testű és saját ürülékükben kínlódó állatokról, de szerinte ezek mind beállított felvételek. Több állatvédő próbált hivatalos lépéseket tenni a Kutyamentsvár miatt, de ahogy egyiküket kioktatták, „ha egy állatból nem áll ki a kapa vagy a kasza, úgysem vonnak senkit felelősségre állatkínzásért”.</strong>
Könnyebb lehet majd kilövési engedélyt kérni a farkasokra, miután levették a szigorúan védett fajok listájáról. Ez persze nem lesz kötelező mindenkinek, az egyes tagállamok dönthetnek úgy, hogy továbbra is jobban védik a nagyragadozót. A lépést az Európai Bizottság elnöke kezdeményezte, akinek két éve tépte szét a póniját egy vad.
Kedden dönthet a Berni egyezmény állandó bizottsága a farkasok védelmének felpuhításáról. Természetvédelmi szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy kilövésük könnyítése álmegoldás, ami könnyen visszaüthet. A farkasok szempontjából várhatóan kedvezőtlen döntés azonban nem jelent azonnali mészárlást. Aki akarja, továbbra is szigorúan védheti, de a lépés könnyen lehet rossz precedens az uniós természetvédelem jövőjét nézve.
Több millió forintért cserébe bárki lőhet magának oroszlánt Dél-Afrikában. Egy nőstényoroszlán 2-3 millió forintba, egy ritkább hím akár 10 millió forintba is kerülhet. Az ország egyik legfőbb bevételét a különböző célokkal érkező turisták áradata hozza, ám amíg az önkéntesek gyanútlanul istápolják az elárvult oroszlánokat, az állatvédelem álcája mögé bújt szállásadóik gazdag hobbivadászok puskája elé küldik a megszelídített ragadozókat.
A káosz a legmegfelelőbb szó arra, ami a jogalkotásban a póráz nélküli kutyasétáltatásra vonatkozik. Van olyan jogszabály, amely engedélyezi, egy kormányrendelet tiltja, a közterület-felügyelők a kutyák behívhatóságát tesztelik, az állatvédelmi hatóság viszont jelentős büntetést szabhat ki.
Az EU kezdeményezte a Berni egyezmény átírását, hogy fokozottan védett helyett védett, de vadászható legyen a farkas. Európai zöld szervezetek szerint a javaslat tudományosan megalapozatlan, ezért azt kérik az egyezmény főtitkárától, hogy húzza le a napirendről.
Folyamatosan fejlesztik a weboldalt, így érdemes időről időre felkeresni. Ezen az oldalon ugyanis egyre több szót ismerhetünk meg elefántnyelven, minthogy ezek a behemót állatok is számos különféle hang kiadásával mondják el örömüket, bánatukat.
A rossz idő miatt menedéket kereső madarak alacsonyan repülnek, könnyen az autók elé kerülhetnek.