Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#állami_támogatások

Kult Bicsérdi Ádám

Lukáts Andor: "Legszívesebben ökölre mennék"

Sok mindenből elege van, de nem adja fel – Lukáts Andor új bemutatóra készül, miközben elkeseredett harcot vív saját színháza életben tartásáért, plakátot tervez és tüntetésekre jár. Állami támogatásra már nem pályázik, miután a színházi és a filmes szervezetek sokszor megalázó tortúrába sodorták. A színész saját gyermekei jövőjéért is aggódik, épp ezért hangoztatja nyíltan véleményét közéleti kérdésekben is. Szerinte egyre több művésznek nyílt ki a szeme az utóbbi időben, és egyre kevesebben hisznek a "majd más elintézi" bénító logikájában. Lukáts Andorral beszélgettünk új szerepéről, csalódásokról, megalázó helyzetekről, és jövőbeni terveiről.

Nyüzsi - esel -

Kerényi viszi el Orbán balhéját

Nincs, nem létezhet olyan NER-világ, amelyben egy kiemelt pozíciójú futóbolondegy ilyen projektet, de akárcsak egy ilyen levelet miniszterelnök úrral nem egyeztetve közzétehetne.

Vélemény Papp József

Papp József: Szemétkosárba az Új Széchenyi Tervvel!

Jóllehet Magyarország költségvetési hiánya 2011-ben 3 százalék alatt marad, tovább folytatódhat az Európai Unió túlzott deficiteljárása. Ha az EU felfüggeszti a kohéziós alapokból nyújtott támogatást, nem lesz miből finanszírozni az Új Széchenyi Tervet (ÚSZT). Le kellene mondani az amúgy is rossz koncepcióból született ÚSZT-ről, és ha az EU pénzét közvetlenül az adósságok törlesztésére tudjuk fordítani, a deficitcélt is tartani lehet – javasolja a szerző, a Budapesti Corvinus Egyetem Vállalkozásfejlesztési Intézetének docense.

Vélemény Papp József

Papp József: Hogyan ganajozzuk ki a magyarországi disznóólat?

A gané eltakarítása azt jelenti, hogy véget vetnek a térítésmentes állami támogatások osztogatásának és elriasztó hatású büntetéseket szabnak ki a korrupciós közbeszerzési ügyekben. Ilyen formán akár kétezer milliárd forintnyi állami kiadás is megtakarítható lenne, lehetőség nyílna az adók és járulékok jelentősen csökkentésére. Be kellene vezetni az háztartások teljes vagyonára vetítendő vagyonadót, az uniós pénzeket pedig az államadósság törlesztésére kellene fordítani – javasolja a szerző, a Budapesti Corvinus Egyetem Vállalkozásfejlesztési Intézetének docense.