Kína-párti álhíroldalak garmadáját söpörte ki a Google
Összehangoltan működő hálózatot fülelt le a Google, melyek összesen több mint 1000 weboldalt üzemeltettek. A cég lecsapott, és blokkolta őket.
Összehangoltan működő hálózatot fülelt le a Google, melyek összesen több mint 1000 weboldalt üzemeltettek. A cég lecsapott, és blokkolta őket.
Megkezdte munkáját az Ukrajnát érintő dezinformáció elleni szervezet.
A következő hetekben megsokasodhatnak a választókat befolyásolni próbáló anyagok a Twitteren, a mikroblog ezért egy új eszközt ad a felhasználók kezébe, amivel jelenthetők a megtévesztő tartalmak.
Rengeteg megoldás létezik, amivel az álhírterjesztő weboldalak tartalmai kiszűrhetők. Most a Magyar Kétfarkú Kutya Párt készített egy ilyen programot a Chrome böngészőkhöz.
Minden eddiginél nehezebb az álhírek elleni küzdelem a titkosított csetfelületeken, ahol még az üzemeltetők sem látják át az információ terjedését.
Egy sor intézkedést jelentett már be a Facebook az álhírek elleni harc jegyében, de szakértők szerint teljesen érthetetlen a közösségi oldal munkája, és semmilyen eredményre nem vezet.
Az álhírek terjesztése ellen több funkciót is bevetett már a Facebook, most itt egy újabb megoldás, amit már tesztel is a közösségi oldal.
A Facebook fejlesztői szerint szoros összefüggés van a naponta megosztott tartalmak száma, valamint azok valóságtartalma között. Magyarán: aki túl sokat posztol, az valószínűleg álhíreket terjeszt.