Jóval többen várnak csípő- és térdműtétre, mint öt évvel ezelőtt
Hiába különített el a kormány milliárdokat a várólista-csökkentésre, nagyízületi műtétre többen várnak, mint 2019-ben.
Hiába különített el a kormány milliárdokat a várólista-csökkentésre, nagyízületi műtétre többen várnak, mint 2019-ben.
Egy balatonfüredi konferencián a Népszava szerint Takács Péter egészségügyi államtitkár arról is beszélt, megvizsgálják, jöhet-e az ezer forintos foglalási díj, mert sokan nem jelennek meg az előjegyzett időponton. A Belügyminisztérium határozottan cáfol.
Egyes beavatkozásokra nemritkán több mint 200 napot kell várni.
Tavaly áprilisban 40 ezren vártak tervezett műtétre, idén 7 ezerrel többen.
Vannak műtétek, amelyekre éveket kell várni néhány kórházban. A Belügyminisztérium úgy reagált: csak akkor van kiugróan hosszú várólista, ha a beteg ragaszkodik egy adott kórházhoz és orvoshoz.
Több ezer műtétet úgy nem végeztek el, hogy megvolt rá a pénz.
Sok beteg van, aki anyagi okok miatt nem tudja igénybe venni a magánellátást.
Már most is jelentős a szakorvoshiány, de ha a nyugdíj előtt állók is kiesnek majd, újabb 15 ezer szakdolgozó tűnhet el a rendszerből. A várólisták nőnek, a betegek panaszkodnak. Csak csípő- és térdprotézis-műtétekre mintegy húszezren várnak.
Magyarországon jelenleg nagyjából 40 ezer ember vár valamilyen műtéti beavatkozásra az állami egészségügyben.
A keresőpiacot uraló Google kis késéssel ugyan, de elkezdte elérhetővé tenni a Bardot. A szolgáltatás nagyban hasonlít a konkurens Binghez, ami mára már szinte minden felhasználónál elérhető.
Akik – bár regisztráltak – még mindig nem tudják kipróbálni az új Bing keresőt, jó eséllyel nem állítottak be egy fontos adatot a Microsoft-fiókjukban, amiről a cég eddig egy szót sem szólt. Most azonban kiderült, hogy elengedhetetlen.