Megbírságolta a K&H Biztosítót az MNB
A feltárt problémák miatt a jegybank 9 millió forint felügyeleti, és további 6 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki a K&H Biztosítóra.
A feltárt problémák miatt a jegybank 9 millió forint felügyeleti, és további 6 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki a K&H Biztosítóra.
A Salarify mögött álló magyarországi Swipe Technologies bejelentette együttműködését az SAP Hungaryvel. Ennek révén munkavállalói juttatások digitális adminisztrációját és a jövedelmek rugalmas kifizetését tudja kínálni az SAP a bérszámfejtési rendszereit használó ügyfeleinek Európa-szerte.
„Már megint sok a túlóra, hárman is fenyegetőznek azzal, hogy kilépnek, csináljatok már valamit, mert így is alig tudtunk felvenni embert.” Ilyen, és ehhez hasonló üzeneteket gyakran kapnak a vállalati HR-sek a menedzsment részéről. Szerencsére ma már vannak olyan mutatószámok, amelyek segítenek felmérni, mely területen vannak tartósan betöltetlen állások, akik elmentek, miért mondtak fel, például azért, mert elégedetlenek voltak a munkakörülményekkel, vagy azért szívta el őket a konkurencia, mert nem kaptak elég fizetést.
Bevezethetjük a világ legjobb vállalatirányítási rendszerét is, ha a munkatársainkat nem sikerül megnyernünk az ügynek, rosszabbat tettünk a vállalattal, mintha nem csináltunk volna semmit – érvel szerzőnk, aki hasznos tanácsokkal is szolgál a feszültségek csökkentéséhez.
Az integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP) bevezetések fele kudarc. A legtöbb megrendelő, aki elbukott projektjét siratja, óriási tévedésben van, amikor a sikertelenség okait kutatja. Sokszor ugyanis nem a megvalósítás valamely lépése hibás – hanem már az alapvető elvárással van gond.
Az integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP) bevezetésével kapcsolatos nemzetközi adatok lehangolók: a bevezetések fele vagy tovább tart, vagy többe kerül, vagy nem valósítja meg az elvárt funkcionalitást – és sajnos a sikertelen történetekre ezen paraméterek közül legalább kettő igaz. A helyes megoldás egyik összetevője: ismerjük fel a saját korlátainkat. Persze van itt még más tudnivaló is.
Az integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP) sikerességi mutatója a nemzetközi adatok szerint elég lehangoló. A bevezetések fele vagy tovább tart, vagy többe kerül, vagy nem valósítja meg az elvárt funkcionalitást – és sajnos a sikertelen történetekre ezen paraméterek közül legalább kettő igaz. Mi lehet ennek az oka? És vajon a válságban felnagyított jelentőségű digitalizációs előnyöket hogyan tudjuk realizálni, hogy a magyarországi vállalati projektek ennél eredményesebbek legyenek?
Az SAP felhőalapú vállalatirányítási rendszerének új verziója a gépi tanulás, a memóriaalapú technológia, a digitális asszisztens képességek kombinációja révén megpróbál minden döntési helyzetet előkészíteni, legyen szó egy számla gyors kifizetéséről, a büdzsé kialakításáról vagy a létszám esetleges bővítéséről.
A vállalatirányítási rendszerek cloud alapon nem csak biztonságosabbak, a céges szerverszobában zümmögő társaiknál. Mivel idő- és költséghatékonyságuk mellett a szolgáltatások rajtuk oda-vissza skálázhatók, ideális választásai lehetnek azon közepes méretű cégeknek is, akik csak azért fizetnének, amit valóban használnak is.
Az integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP) fejlesztőinek két komoly kihívással kell szembe nézniük: egyrészt folyamatosan változik a cégeket körülvevő üzleti környezet, másrészt újabb és újabb technológiai újítások jelennek meg, amiket nélkülözhetetlen beépíteni a rendszereikbe. Ahhoz, hogy egy vállalat versenyelőnyre tegyen szert, mind a két követelménynek meg kell, hogy feleljen az ERP rendszere. Az XAPT összeállításából kiderül, mikor érett meg a cég vállalatirányítási rendszere a váltásra.
Vállalatirányítási (ERP) rendszerekről hallva mindenkinek méregdrága programok jutnak az eszébe, holott ebben a...
Ötvenmillió forint beruházással új vállalatirányítási rendszert vezet be az autóbuszgyártó Nabi Kft., ennek eredményeként évi ötmillió forinttal csökkenti költségeit - közölte a társaság.