Ádám Zoltán nyilvánosságra hozta a kirúgásához vezető levélváltását a Corvinus kancellárjával
Az egyetemi vezetők pár napja a bíróság előtt állították, hogy a docens „megengedhetetlen” stílusban kommunikált.
Az egyetemi vezetők pár napja a bíróság előtt állították, hogy a docens „megengedhetetlen” stílusban kommunikált.
Ádám Zoltán pere szerdán folytatódott, a Corvinus egyetemről kirúgott docens közvetlen felettese, a megbízott rektor és a kancellár is megjelent a bíróságon, ahol azt állították, az oktató elfogadhatatlan stílusban kommunikált és lejáratta az egyetem vezetését.
Hétfőn folytatódott volna a Corvinusról kirúgott docens munkajogi pere, de továbbra se kezdődött el az eljárás érdemi része.
A modellváltást levezénylő elnök stratégiai tanácsadó lesz.
Lesújtó eredményt hozott a Budapesti Corvinus Egyetem éves, a hvg.hu-hoz eljutott anonim elégedettség-mérése. E szerint 5-ből 4 válaszadó szerint a vezetés etikátlanul járt el, amikor kirúgták Ádám Zoltán docenst, aki feltárta az egyetemi vizsgabotrányt. Az ügy a dolgozók többsége szerint súlyosan rombolja a Corvinus hírnevét, ezért pedig a vezetést teszik felelőssé.
A szervezők szerint a közgazdász oktató kirúgása aláássa az egyetem jó hírét.
Erősen tiltakoznak a Corvinus Egyetemen Ádám Zoltán docens kirúgása miatt a kollégái. Az egyetem vezetése saját döntését jogszerűnek mondja, Ádám pedig nem gondolja, hogy a tiltakozások hatására visszavennék. A HVG-nek adott interjúban hosszan beszél a „botrányos vizsgáztatás" körülményeiről, arról, miért állt bele ebbe az egészbe, és mi történt a szabálytalansági eljárás során. Bár az egyetemvezetés politikai akcióval vádolja, Ádám ezt visszautasítja. Mik a tervei, mit gondol az egyetemi modellváltásról és az ország kilátásairól? Portréinterjú Ádám Zoltán közgazdásszal.
Az egyetemi szakszervezet vezetője szerint megfontolhatnák a lemondásukat az ügyben illetékes vezetők.
Nem a hallgatóba állt bele, hanem az ügybe, mert „botrányos vizsgáztatás zajlott” a Corvinuson – mondja Ádám Zoltán docens, akit ezzel összefüggésben kezdeményezett etikai vizsgálatai után kirúgtak az egyetemről. Az oktató a HVG-nek adott interjújában beszélt az itthon szerinte már kialakult autokrácia bukásának esélyeiről is.
Megszólalt a Corvinus Egyetemet érintő vizsgabotrányról Hernádi Zsolt Mol-vezér, az egyetemi alapítvány kuratóriumi elnöke, aki szerint az ügyben voltak ugyan szabálytalanságok, de meglátása szerint összességében a befolyásos szülők gyereke, a vizsgabotrányban érintett diák felé volt „negatív elbírálás". Azt elárulta, hogy nem az ő gyerekéről van szó, és bár találkozott a diák szüleivel, nem gyakoroltak nyomást a gyerekük érdekében.
Szabó Lajos szerint Ádám Zoltán elbocsátása arányos és jogszerű lépés volt.
Ádám Zoltán beszélt arról, hogy mit gondol a magyar oktatás helyzetéről, és miért tartja fontosnak, hogy mindenki részt vegyen az oktatási témájú, alternatív népszavazáson.