Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#vizsgabotrány

Itthon Lengyel Tibor

A Corvinus belső felmérése szerint forrnak az indulatok a vizsgabotrány és Ádám Zoltán kirúgása miatt, 80 százalék a vezetést okolja

Lesújtó eredményt hozott a Budapesti Corvinus Egyetem éves, a hvg.hu-hoz eljutott anonim elégedettség-mérése. E szerint 5-ből 4 válaszadó szerint a vezetés etikátlanul járt el, amikor kirúgták Ádám Zoltán docenst, aki feltárta az egyetemi vizsgabotrányt. Az ügy a dolgozók többsége szerint súlyosan rombolja a Corvinus hírnevét, ezért pedig a vezetést teszik felelőssé.

hvg360 Windisch Judit

Ádám Zoltán: Úgy érzem, mára Radev egyetemi elnök lett a Corvinus korlátlan ura

Erősen tiltakoznak a Corvinus Egyetemen Ádám Zoltán docens kirúgása miatt a kollégái. Az egyetem vezetése saját döntését jogszerűnek mondja, Ádám pedig nem gondolja, hogy a tiltakozások hatására visszavennék. A HVG-nek adott interjúban hosszan beszél a „botrányos vizsgáztatás" körülményeiről, arról, miért állt bele ebbe az egészbe, és mi történt a szabálytalansági eljárás során. Bár az egyetemvezetés politikai akcióval vádolja, Ádám ezt visszautasítja. Mik a tervei, mit gondol az egyetemi modellváltásról és az ország kilátásairól? Portréinterjú Ádám Zoltán közgazdásszal.

Itthon hvg.hu

„A rezsim lejtmenetben van" - mondja a HVG-nek a Corvinusról kirúgott Ádám Zoltán

Nem a hallgatóba állt bele, hanem az ügybe, mert „botrányos vizsgáztatás zajlott” a Corvinuson – mondja Ádám Zoltán docens, akit ezzel összefüggésben kezdeményezett etikai vizsgálatai után kirúgtak az egyetemről. Az oktató a HVG-nek adott interjújában beszélt az itthon szerinte már kialakult autokrácia bukásának esélyeiről is.

Itthon hvg.hu

Hernádi Zsolt a Corvinus vizsgabotrányáról: „Voltak szabálytalanságok a rendszerben, de nem az én lányom volt”

Megszólalt a Corvinus Egyetemet érintő vizsgabotrányról Hernádi Zsolt Mol-vezér, az egyetemi alapítvány kuratóriumi elnöke, aki szerint az ügyben voltak ugyan szabálytalanságok, de meglátása szerint összességében a befolyásos szülők gyereke, a vizsgabotrányban érintett diák felé volt „negatív elbírálás". Azt elárulta, hogy nem az ő gyerekéről van szó, és bár találkozott a diák szüleivel, nem gyakoroltak nyomást a gyerekük érdekében.

hvg360 Sükösd Miklós

Sükösd Miklós: A Corvinus-Mol-botrány három (eddigi) tanulsága

A többi tanulság levonása még előttünk van – lesznek ugyanis minden bizonnyal továbbiak is. Nyitott, nyugtalanító kérdések állnak előttünk, amelyekre várjuk a választ - írja szerzőnk a vizsgabotrány legújabb fejleménye, az ügyben etikai vizsgálatot kezdeményező Ádám Zoltán elbocsátása nyomán. Vélemény.

Itthon Windisch Judit

Beperelheti a Corvinust az azonnali hatállyal kirúgott oktató, Ádám Zoltán

Ádám Zoltán volt az, aki korábban etikai eljárásokat kezdeményezett, miután kiderült, az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett sikeres vizsgát, miközben az illető a szabályok szerint elégtelent kaphatott volna csak az adott tárgyból, vagyis meg kellett volna buknia. A Corvinus is indított vizsgálatot, úgynevezett szabálytalansági eljárást, ennek a vége lett a kirúgás. Ádám a hvg.hu-nak azt mondta, munkaügyi pert indíthat. A Corvinus szerint a tavaszi etikai eljárások és a kirúgás között nincs kapcsolat.