Még idén elindulhat Magyarországon az új vesecsereprogram
Már díjat is nyert a vesebetegek túlélési esélyeit jelentősen javító szoftver ötlete. Fejlesztésében magyar kutatók is részt vettek.
Már díjat is nyert a vesebetegek túlélési esélyeit jelentősen javító szoftver ötlete. Fejlesztésében magyar kutatók is részt vettek.
Több előnye is van az ébren történő szervátültetésnek, és most az Egyesült Államokban meg is történt az első olyan beavatkozás, ahol a páciens végig tudatánál volt – sőt, még tetszett is neki a dolog.
A szakemberek szerint minden évben több beteg kerül a transzplantációs várólistára, mint ahányat lehúznak onnan.
Átalakították az orvosi képalkotást a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói: egy felragasztott tapasz adhat képet a belső szervek állapotáról, például a húgyhólyagéról. Az innovációt személyes okok indították el.
Laboratóriumban tenyésztett emberi vesesejtek segítségével készítettek új, mesterséges vesét a Kaliforniai Egyetem kutatói – ha beválik, az fontos előrelépés lehet a szervátültetések terén a jövőben.
Az amerikai Revivicor olyan génmódosított sertést tenyésztett ki, amelynek veséje úgy funkcionál az emberben, mintha a saját szerve dolgozna. A eredmény igen biztató.
A tudósok több mint egy évszázada próbálkoznak az eljárással, egy agyhalott betegbe ültették az állati szervet.
Amerikai és francia kutatók fejlesztése ultrahangos kezeléssel segítene azokon a betegeken, akiknél sem az életmódváltás, sem a gyógyszeres terápia nem csökkenti eléggé a vérnyomást.
A cambridge-i tudósok egy enzim segítségével vonták ki a beültetésre váró vesében lévő anyagokat.
Becslések szerint közel 850 millió ember szenved világszerte csökkent veseműködéstől és annak szövődményeitől, és minden jel arra mutat, hogy ez lesz az egyik legfenyegetőbb népbetegség a jövőben. Hazánkban mintegy másfél millió embert érinthet az idült vesebetegség (CKD), mely sokáig nem okoz a páciensek által észlelhető tüneteket, így a kifejezetten alattomos, aluldiagnosztizált kórképek közé tartozik. Ezért vágott ismeretterjesztő kampányba a Magyar Nephrologiai Társaság.
Warren Higgs nagyon várja már a műtétet.
Olasz orvosok a híres Da Vinci robotrendszert használták az úttörő beavatkozáshoz, amely sikerrel zárult.