A magyar underground kulcsfigurája elkészítette első szólólemezét
Az Európa Kiadóból ismerős Kiss Llászló basszusgitáros ez alkalommal dalszerző-énekesként alkotott. Az eredmény a Vagy sehol (Or Nowhere) című nagylemez.
Az Európa Kiadóból ismerős Kiss Llászló basszusgitáros ez alkalommal dalszerző-énekesként alkotott. Az eredmény a Vagy sehol (Or Nowhere) című nagylemez.
December 12-én ünnepli hetvenedik születésnapját Müller Péter Sziámi költő, filmrendező, énekes, az URH és a Kontroll Csoport egykori és az Andfriends mai frontembere, mellesleg a Sziget fesztivál egyik létrehozója.
Október 13-án Pokoli aranykor címmel nyílik a 80-as évek magyar underground zenekarainak koncertplakátjait bemutató monstre kiállítás a Kieselbach Galériában Szőnyei Tamás, valamint a grafikusként és a Bp. Service együttes vezetőjeként is ismert Bp. Szabó György különálló, de most e projekt kedvéért összefésült gyűjteményeiből. A ma már levéltárosként dolgozó Szőnyei Tamás zenei-kulturális újságíróval, a kiállítás és a mellé megjelenő különleges kiállítású könyv társszerkesztőjével beszélgettünk. Nem kicsit ironikus módon éppen csak néhány nappal az után, hogy egy sajátos köztéri gerillakommunikációs gesztus kavarta fel a hazai közéletet.
Viszonylag kevés mozgóképes felvétel dokumentálja a 80-as évekbeli hazai zenei underground kezdeteit. Most itt egy ilyen.
„Biztosan nektek is félelmetes/hogy a rendszeren ennyire kívül vagyok/Tegyetek engem magatokévá/Kérlek, államosítsatok!” Az Államosítani kéne a legfrissebb dal a Müller Péter Sziámi AndFriends készülő lemezéről. Dalpremier a hvg.hu-n.
A "Nagy Testvérről", "mocskos időről", "rémes helyről", "könnygázra fakadásról" énekeltek a 80-as évek alternatív zenekarai, amelyek, úgy tűnik, újra egyre fontosabbakká válnak. Facebook-meghívók és utcai plakátok invitálnak ilyen koncertekre, sőt Pintér Béláék jóvoltából színházi darabok is idézik e zenéket. A rendező szerint anno azért voltak fontosak e zenekarok, mert őszintén, szellemesen, bátran beszéltek a valóságról. És úgy véli, ez az őszinteség ma is hat.
Az URH és az Európa Kiadó őstagjai vendégekkel és barátokkal kiegészülve adnak koncertet január másodikán. Az est házigazdája a Müller Péter Sziámi AndFriends, de színpadra lépnek a Pintér Béla társulat színészei is.
Három és fél évtizede született a Bétaville című dal, amit zeneileg Esti Kornél aktualizált 2015-höz. Müller Péter Sziámi dalszövege a Lázár-testvérek szerint ráadásul aktuálisabb, mint valaha. Mutatjuk.
Cseh Tamás whiskyzve illegalitásba vonul, Müller Péter Sziámi szavazatokat gyűjt, Wahorn András rabszolgatelepre költözik. Ugyan nem a 80-as évek zenészei váltottak rendszert, de hogy jókora hatásuk volt az akkori közhangulatra, az ma már vitathatatlan. Ezen a héten sokan, sokféleképp emlékeztek/emlékeznek a rendszerváltásra, és Nagy Imre újratemetésének 25 éves évfordulójára - ezúttal dalban idézzük meg ezeket a "mocskos időket".
Majdnem 25 év kellett ahhoz, hogy Hegyi Zoltán újra egy légtérbe kerüljön László Viktorral, Kocsis Tamással és Vangel Tiborral. A Sexepil csütörtök este az A38 hajón játszik.
A Sagemcom Magyarország Elektronikai Kft. nettó 432,1 millió forintért építi ki a 3-as metró vonalán az URH-rádióhálózatot - a Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV) által kiírt egyszerű eljárás eredménye a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.