Évtizedekig járólap volt, most dollármilliókért árverezhetnek el egy ősi kőtáblát a Tízparancsolattal
A lelet Izrael területén, vasútépítés során került elő 1913-ban, de sokáig nem ismerték fel a jelentőségét.
A lelet Izrael területén, vasútépítés során került elő 1913-ban, de sokáig nem ismerték fel a jelentőségét.
Az új törvény ellenzői a bíróság elé viszik az ügyet.
Surján László már csatlakozott a mozgalomhoz.
"Imádkozzatok és dolgozzatok!" - üzente az emberi erőforrások minisztere egy óvoda alapkőletételén.
Ezek leginkább üresen kongó, tartalom nélküli kifejezések, mindenki azt pakol bele, amit az érdeke éppen megkíván – véli Székely Csaba, akinek a Tízparancsolatról írt darabját decemberben mutatta be a Radnóti Színház.
Szerinte egyetlen problémára sem lehet humánus megoldás egy másik, ártatlan és védtelen emberi élet elpusztítása.
Olyan félelmek gátolják az embereket, melyeket ki kell iktatni, mondta a miniszter, amikor arról beszélt, miért születik ilyen kevés gyerek.
Kásler emberminiszter volt az, aki korábban azt mondta, szerinte a halálos betegségek a tízparancsolattal elkerülhetőek. Most több parancsolatról is megkérdezték a véleményét.
Az újdonsült emberminiszter szerint az Orbán-kormány eddig is kellő súlyt helyezett az egészségügy fejlesztésére, és most sem kell “kétségbe esni, a folyamat most áll meg".
Kásler Miklós onkológus orvosprofesszor, Balog Zoltán utódja lehet az Emberi Erőforrások Minisztériuma élén.
Eddig a világon csak öt ember érhetett hozzájuk, mostantól viszont bárki közelről megvizsgálhatja, az interneten kiváló minőségben megtekintheti többek között a Tízparancsolatot és a Teremtés könyvének részleteit tartalmazó Holt-tengeri tekercseket, melyek között ott vannak a világ legrégebbi ismert bibliai kéziratai is.
A Tízparancsolat kétezer éves példánya és a gael nyelvek legkorábbról ismert írásos emléke is szerepel azok között a ritka kéziratok között, amelyeket mostantól a világ bármely pontján ingyenesen elérhetnek a felhasználók a Cambridge-i Egyetem digitális projektjének köszönhetően.