Kásler emberminiszter volt az, aki korábban azt mondta, szerinte a halálos betegségek a tízparancsolattal elkerülhetőek. Most több parancsolatról is megkérdezték a véleményét.
Amikor először lehetett hallani arról, hogy Kásler Miklós professzor válthatja Balog Zoltán, megírtuk, a Széchenyi-díjas magyar onkológus spekulációnak minősítette az ősrobbanás-elméletet, az Einstein-féle tömeg-energia ekvivalencia képletről (E=mc²) pedig azt mondta, hogy már megcáfolták. Pedig nem is cáfolták. Kásler úgy látja, az emberi gondolkodás „színvonala” az utóbbi 2000 évben semmit sem fejlődött, a görögök már mindent leírtak, a halálos betegségek 70-80 százaléka elkerülhető a tízparancsolat betartásával.
Azóta Kásler hivatalosan is miniszter lett, így írásbeli kérdéssel lehet hozzá fordulni, amit az MSZP-s Tóth Bertalan és Korózs Lajos meg is tettek. Megkérdezték Káslertől, hogy:
- Mit gondol Ön a „Ne lopj!” parancsolat és a miniszterelnök, illetve a kormány viszonyáról? Nem félti a miniszterelnök és a fideszes elit egészségét?
- Mit gondol Ön a „Mások tulajdonát ne kívánd!” parancsolat és a miniszterelnök, illetve a kormány viszonyáról? Nem félti a miniszterelnök és a fideszes elit egészségét?
- Mit gondol Ön a „Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!” parancsolat és a miniszterelnök, illetve a kormány viszonyáról? Nem félti a miniszterelnök és a fideszes elit egészségét?
A kérdésekre nem Kásler, hanem államtitkára, Rétvári Bence válaszolt. Szerinte az MSZP láthatóan még mindig nem tudta elfogadni a választási vereséget, ezért ezek a kérdések. „Viszont örömmel ajánlom figyelmükbe a Nemzeti Nagyvizit sorozatot, ahol a kérdésben hivatkozott témákban számtalan újdonságot ismerhetnek meg” – írta Rétvári Kásler nevében.
A Nemzeti Nagyvizit egy Kásler által szerkesztett könyvsorozat, amelynek alapját az azonos nevű tv- és rádióműsor adta. A könyv ajánlójában az áll, hogy „a Nemzeti Nagyvizit című TV- és rádióműsor hétről hétre a nemzet sorskérdéseit, társadalmunk fizikai, lelki állapotát és változásait, múltunk és jelenünk értékeit és tanulságait próbálta a nézők, hallgatók elé vinni. Mi most írott formában igyekszünk ezt a nagyszerű műsorfolyamot még szélesebb körben megismertetni. A nemzeti nagyvizit asztalához mindig egy-egy szakterület legjobbjai ültek, olyan jeles szakemberek, akiknek mérvadó és gondolatébresztő felvetéseik vannak a történelem, a régészet, az antropológia, a nyelvészet, a népművészet, a teológia, a szellemtörténet, a népzene, a genetika, a járványtan, a népegészségügy, az onkológia, a hadtörténet, a művészettörténet, a pszichológia területén. Főpapok, akadémikusok, egyetemi tanárok, egy-egy témakör avatott szakértői vállalták fel és tekintették küldetésnek a beszélgetést.”
Kásler Miklós oktatáspolitikai elképzeléseiről itt írtunk bővebben.