L. Simon a magyar egészségügyről: Pontosan ismerem a valós helyzetet
A Nemzeti Múzeum igazgatója szerint nem azért törölte a nagy vihart kiváltó posztját, mert rászóltak volna fentről.
A Nemzeti Múzeum igazgatója szerint nem azért törölte a nagy vihart kiváltó posztját, mert rászóltak volna fentről.
Az orvossal történő személyes konzultációhoz hasonlóan eredményes lehet a videón, telefonon keresztül zajló virtuális vizit – összegezték két év tapasztalatait áttekintve amerikai kutatók.
A pandémia következtében minden eddiginél nagyobb igény mutatkozik a digitális megoldások alkalmazására az egészségügyben – ez vezérelte a Start it @K&H inkubátorprogramban fejlődött DokiApp elindítóit, akik azt ígérik, a szolgáltatást használó pácienseknek nem kell napokat vagy heteket várniuk arra, hogy szakemberrel konzultálhassanak a problémájukról. Az alkalmazással akár néhány percen belül rendelkezésre áll egy orvos, akinek a páciens egy videós hívás során beszámolhat a panaszairól.
A pandémia miatt Magyarországon is felgyorsult a telemedicina fejlődése. Sőt igazából most indult el; az állami szektorban eddig a jogszabályi feltételek sem voltak adottak.
Diagnózison és terápiás javaslaton kívül ezután tanácsot és beutalót is adhat, gyógyszert is felírhat távgyógyítás során az orvos egy új rendelet értelmében.
Egy pekingi kórházból 5G-s vezeték nélküli technológia segítségével, távirányítással operáltak meg egy nőt.
A világon első ízben hajtottak végre műtétet az új generációs 5G-mobilhálózat segítségével: egy spanyol orvos a Mobile World Congress (MWC) szakkiállítás barcelonai helyszínéről irányította a beavatkozást.
A szív- és érrendszeri, illetve a légzőszervi betegségekkel küzdő emberek állapotromlását sok esetben csak folyamatos monitoringgal lehet megelőzni. Emiatt a betegeknek és a doktoroknak folyamatos összekötetésben kell állniuk egymással, viszont az állandó megfigyelés nagyon sokba kerül. Kivéve, ha bármilyen távolságból megoldható.
Ki a kedvence? Lulugyi? Amira? Boszi Kata? Mona? Ha még nincs, viszont fáj valami, kapcsolja be a tévéjét, fizesse meg a vizitdíjat, és várja a csodát. Az ezobiznisz folytatódik, egyre több csatornán.
Orvos és beteg személyes találkozása helyett időnként a mobiltelefonos kapcsolat is segíthet, főképp az orvoshiányban szenvedő Afrikában.