Trump ukrajnai különmegbízottja már januárban Kijevbe utazhat, hogy minél hamarabb lezáródjon a háború
Keith Kellogg nyugalmazott altábornagy nemcsak az ukrán fővárost fogja felkeresni, hanem egyúttal ellátogat Párizsba és Rómába is.
Keith Kellogg nyugalmazott altábornagy nemcsak az ukrán fővárost fogja felkeresni, hanem egyúttal ellátogat Párizsba és Rómába is.
Az online információk valódiságának ellenőrzését segítő tananyagokkal bővült a tudatos internetezést segítő Detekto. A weboldal elsősorban <strong>13–16 éves</strong>eknek szól, de ingyenes segédletei hasznosak lehetnek mindenkinek, aki nem akar csalásokba belefutni vagy valótlanságokat terjeszteni.
Amerikai kutatók szerint a jövőben a nukleáris órákra támaszkodva lehet pontosan megmondani, egy űrhajónak mi a pozíciója a világűrben.
Hamarosan akkor is lehet majd navigálni, ha valamilyen okból kifolyólag a GPS-jelek nem elérhetők – ráadásul pontosabban, mint az ismert technológiával. Sikerült ugyanis egy új rendszert fejleszteni, mely eddig egy egész kamiont megtöltött, de most már egy apró chipbe is bele lehet zsúfolni.
Valójában szenvednek a rovarok, amikor különböző módon keringenek a mesterséges fényforrások körül – mutat rá egy új tanulmány. Ezek a fények ugyanis tejesen összezavarják őket a tájékozódásban.
Hamarosan szélesebb körben is elérhetővé válhat a Google térkép újdonsága: felhasználók emberi nyelven kérhetnek segítséget az alkalmazástól, amelyben a mesterséges intelligencia 250 millió hely közül válogat, hogy jó választ adjon.
Az Illinois-i Egyetem kutatói szerint az, hogy ki mennyire képes a tájékozódásra, leginkább a neveltetésben, nem pedig a génekben keresendő.
Egy szabadalom árulkodik arról, hogy milyen újdonságon dolgozik a Microsoft – ezúttal nem egy újabb chatbotról van szó, hanem egy egészen különleges dologról: egy okos hátizsákról.
A Tokiói Egyetem kutatói azzal a módszerrel navigáltak egy épület pincéjében, amely a piramisok rejtett kamráit is segít megtalálni.
Rendkívül hasznos és kényelmes a GPS használata, amikor egy számunkra ismeretlen helyen kell tájékozódni. Azonban a GPS-re való túlzott támaszkodásnak hosszabb távon hátrányai is vannak kanadai kutatók új vizsgálata szerint.
A Google szűk körben már teszteli, hamarosan pedig mindenki számára elérhetővé teszi majd azt az új funkciót, aminek a Térkép webes változatának felhasználói örülhetnek a legjobban.
A NASA mérnökei egy olyan rendszert fejlesztenek, ami a tájékozódást és az internethasználatot is segítené a Hold felszínén.