Egy téves tanulmány tudósok, újságírók és olvasók számára is tanulságos története
Ha fehér rendőr megölhet egy fekete férfit, akkor fekete bébik élete is veszélyben lehet, ha fehér orvoshoz kerülnek?
Ha fehér rendőr megölhet egy fekete férfit, akkor fekete bébik élete is veszélyben lehet, ha fehér orvoshoz kerülnek?
A tudósok egészen eddig azt hitték, hogy a nőstény békák passzívak és nincs ráhatásuk a párválasztásra.
Globális fellépést és a mesterséges intelligencia bevonását sürgetik tudósok az angol nyelv dominanciája ellen, miután kiszámolták, mennyivel nehezebb egy kutató tudományos karrierje, ha nem ez az anyanyelve.
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770–1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
Emellett félmilliárd forintot adott a kormány a doktori képzés ösztönzésére.
Az utóbbi időben több kutatócsoport is megpróbálta feltérképezni magukat konzervatív értékrendűnek vallók viselkedését. A társadalmi polarizáltság az Egyesült Államokban lassan tarthatatlanná válik, ha politikai ellentétekről van szó, a vizsgálatok pedig arra irányultak, hogy jobban megértsék, hogy viselkednek – és miért éppen úgy – az egyes világnézeteket valló csoportok. A hazai közbeszédet elnézve az eredmények a magyar társadalom számára is szolgálnak tanulságokkal.
Hogyan lehetséges, hogy amikor olyan sok időt és pénzt fordítunk kutatásokra, és több adat áll rendelkezésünkre, mint a múltban bármikor, sokan mégis a téves megérzéseiket követik a nekik ellentmondó bizonyítékok helyett?
Szegedi kutatásaira fordítja a dán Novo Nordisk Alapítvány elismerésével járó jutalmát Karikó Katalin – közölte a Szegedi Tudományegyetem.
A brit kutatók 36 önkéntes bevonásával vizsgálták a vírus természetét.
A gyenge módszertani megalapozottsággal, pontatlan eredményeket publikáló tudományos cikkeket előszeretettel osztják meg az oltásellenesek, ez azonban emberéletekbe is kerül.
Minden valószínűség szerint különösebb felülvizsgálat nélkül jelent meg a The Lancet című rangos tudományos lapban egy tanulmány arról, hogy a koronavírus-fertőzöttek kísérleti kezelésére használt hidroxi-klorokinnak súlyos mellékhatása lehet. A tanulmányt nemrég visszavonták a szerzők.
Az Akadémia elnöke többek között a magyar tudományosság jövőjéről is beszélt egy podcastban.