Elkészült a világ első önjáró tengeri robotja, amelyet a mesterséges intelligencia irányít
A jövőben az Egyesült Királyság tengeri szélerőműveinél vethetik be azt a robotot, amely önállóan ellenőrizheti az építmények állapotát.
A jövőben az Egyesült Királyság tengeri szélerőműveinél vethetik be azt a robotot, amely önállóan ellenőrizheti az építmények állapotát.
A világon először hajtottak végre olyan karbantartási munkát, amely során a tengerre telepített szélerőművet a helyszínen javították. A megoldás forradalmasíthatja az iparágat, arról nem is beszélve, hogy így kevesebb káros anyag kerülhet a levegőbe.
A norvégiai Oygarden partjainál épülhet meg annak az erőműnek a prototípusa, ami forradalmasíthatja az úszó szélerőműveket.
30 ezer kínai háztartást tud ellátni árammal egy teljesen új kialakítású, dupla szélturbina, mely akár egy 5-ös erősségű hurrikánt is túlél. Sőt, még áramot is termelhet belőle.
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
Több mint 50 százalékkal csökkentheti a szélerőművek építési és karbantartási költségét, ha önmagukat építik fel egy daru segítségével. A megoldás már létezik, a WindSpider a jelek szerint a befektetők érdeklődését is felkeltette.
A megújuló energia elosztásában jut döntő szerep a belgiumi Erzsébet hercegnő szigetnek, mely a szükséges engedélyek birtokában most már az építkezés fázisába léphet.
Úszó szélerőmű-platformot fejleszt egy cég, hogy így tegye modulárisabbá és még környezetbarátabbá a tengeri szélerőműparkokat – ehhez ugyanis jóval kevesebb acélra van szükség, mint egy normál talapzathoz.
Egy kínai cég szélerőműve, a Mingyang Qingzhou (Csingcsou) 4 olyan okos funkciókkal is rendelkezik majd, mint a halak automatikus etetése és megfigyelése, és várhatóan még az idei évben elkészül.
Úttörő elképzelés kivitelezése kezdődhet meg 2024 elején Belgiumban: egy szigetre futna be az összes szélerőmű által megtermelt energia, melyet ott alakítanának nagyfeszültséggé, és juttatnának el több országba is.
A tengeri szélerőművek feltérképezését és karbantartását is elvégezni képes drónokat, úgynevezett ROV-okat fejleszt az edinburghi Heriot-Watt Egyetem laboratóriuma.