Sanna Marin belekóstol a show businessbe
A világ legfiatalabb miniszterelnökeként kezdte, most a szórakoztatóiparban próbálja ki magát.
A világ legfiatalabb miniszterelnökeként kezdte, most a szórakoztatóiparban próbálja ki magát.
Sokan vélik úgy, ha csak néhány száz forintot tudnak adományozni, az csak csepp a tengerbe. Az OTP Bank azonban bebizonyította, hogy ez egyáltalán nincs így, és az apró segítségekkel is jelentős hatással lehetünk mások jövőjére. Az OTP Bank digitális felületein 100-200-500 forintos adományok ajánlhatók fel, az egyik támogatható szervezet jelenleg a hátrányos helyzetű gyerekek számára zenei képzést nyújtó Snétberger alapítvány.
A munkavállalói elégedettség, az emberközpontú működés egyik és talán legfontosabb alappillére a sikeres, jól működő nagyvállalatnak– legalábbis ezt vallják a több mint 100 éves Electroluxnál. A dolgozói élmény és jóllét a koronavírus-járvány okozta kihívások miatt ma talán fontosabb, mint valaha. Többek között erről is beszélgettünk az Electrolux Country HR-vezetőjével, Könczöl Zoltánnal.
Az állami milliárdokból indult médiaképzésnek nézett utána a Szabad Európa Rádió. A képzésben részt vevők maguk is tisztában vannak vele, hogy a programban kormánylapok és a közmédia számára nevelnének utánpótlást, de legalább jól fizetnek.
A jegybankelnök szerint ötszáz év után már nem tőke a legfontosabb a fejlődéshez, hanem a tehetség.
Mit kezdhet egy fiatal ma az ötleteivel? Hol és hogyan találhat támogatásra, együtt gondolkodásra és mentorálásra? Körbenéztünk, hogy működik ez a nagyvilágban – és itthon, hogyan lesz egy jó és merész gondolatból támogatott projekt.
Szíjj László másfél éven át havi 120 ezer forintot hajlandó fizetni azoknak a fiataloknak, akik megírják, miért az útépítés a legizgalmasabb szakma.
A roma tehetségkutatással foglalkozó szakember szerint Ruszó Tibi története nem csak a "te voltál a legjobb, neked kellett megnyerni" - sztori, sokkal több annál.
El tudják képzelni, hogy a tanév lezárta után vannak gyerekek, akik felkerekednek a Balatonhoz, ott pedig idejük egy részében iskolapadban ülnek és matekoznak? Mindezt nem büntetésből, hanem szerelemből teszik. Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó fonyódi táborában jártunk.
Egy bátonyterenyei testvérpár hamarosan ösztöndíjat is kap attól a tehetséggondozó alapítványtól, amelynek tanárai harmadik éve tartanak játékos „gondolkodásfejlesztő” foglalkozásokat a környékbeli iskolásoknak. Most az internetet is bevezettetik Szani és Robi otthonába, hogy a srácok többet gyakorolhassanak, és majd bejussanak egy jobb gimnáziumba, ahol nem kerülnek hátrányba roma származásuk miatt.
Yvonne Dederick, a TV2 korábbi tulajdonosa, egyben ex-ügyvezető igazgatója a tehetséggondozással foglalkozó cégbe fektet pénzt.
Minden gyereknek úgy kéne megismernie a világot, ahogy itt erre lehetőség nyílik. A közoktatási rendszer mégsem támogatja a cikkünkben bemutatott tehetségkutató kezdeményezést, jóllehet az egyik kis tanítvány már a Louvre-ban is állított ki.