Két kiadó inkább átadta az államnak a népszerű tankönyveik kiadási jogát
A Mohácsy-féle irodalomtankönyveket és a Hajdu-féle matematika-tankönyveket ezentúl állami kiadók fogják kiadni.
A Mohácsy-féle irodalomtankönyveket és a Hajdu-féle matematika-tankönyveket ezentúl állami kiadók fogják kiadni.
Egy, saját bevallása szerint keresztény konzervatív, több mint két évtizede tankönyvfelelősként is dolgozó pedagógus kiakadt az idei tankönyvlistán. Idéz egy a témára írt A walesi bárdok-parafrázist is.
A Szülői Hang nevű civil csoport szerint a fontosabb, közismereti tantárgyakból szinte csak állami kiadványokat lehet rendelni, ami nehezíti a tanárok munkáját.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) öttagú tanácsa kedden elutasította a kormány fellebbezését. A három tankönyvterjesztő kártérítésként félmilliárd körüli összeget kérhet.
Április elsején közli az államilag támogatott tankönyvek listáját az Oktatási Hivatal, az idén pedig a magánkiadóknak már jóval kevesebb kiadványa kerülhet fel a listára.
Kimondták: a hatóságok megsértették több, iskolai tankönyvek forgalmazásával foglalkozó cég jogait.
Szintet lépett a kormány háborúja a külföldiek ellen azzal, hogy az Országgyűlés viharos gyorsasággal megszavazta a CEU működését ellehetetlenítő törvényt. Nem ez az első példa arra, hogy az állam törvényi eszközökkel ebrudal ki külföldi, de akár magyar céget a piacról.
Az érettségin szabad atlaszválasztást, és általánosságban is szabad tankönyvválasztást követel a Történelemtanárok Egylete.
Április elsején már kezdődik a tankönyvrendelés, úgyhogy egyelőre biztosan nem változik az államosított tankönyvpiac.
Eredetileg új kísérleti tankönyvek elkészítésére kapott hatmilliárd forintot az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, azonban több kísérleti tankönyv alapját végül olyanok adták, melyek az piac államosítása előtt íródtak, így jogdíjat fizettek érte.
A hetedikes irodalomkönyv kólaivó, hamburgerevő, CNN-néző "nyugatimádóiról" kérdeztünk kormánypárti képviselőket a parlamentben. Az oktatásért felelős EU-biztosjelölt Navracsics Tibor szerint a diákokat, a tanárokat és az újságírókat minősíti, hogy a hét éve létező tankönyv kifogásolható részletére csak most figyeltek fel.