Szeptembertől katolikus szemléletű történelem- és irodalomkönyvet is választhatnak az iskolák
Az intézmények eldönthetik, melyik típusú könyvből szeretnének oktatni.
Az intézmények eldönthetik, melyik típusú könyvből szeretnének oktatni.
Az új, NAT-kompatibilis tankönyvekben sok elemében újraírták a magyar történelmet. Például a honfoglalás történetének átírása megmutatja, miért volt fontos már régóta a Fidesz politikusainak, hogy csak egyentankönyvekből tanulhassanak a diákok.
A Mohácsy-féle irodalomtankönyveket és a Hajdu-féle matematika-tankönyveket ezentúl állami kiadók fogják kiadni.
Ma az angol írásbelikkel folytatódtak az érettségi vizsgák. Ez nem csupán a diákoknak, de az oktatóknak is megmérettetés. Angoltanár szerzőnk a tanítás dilemmáiról ír.
Április elsején közli az államilag támogatott tankönyvek listáját az Oktatási Hivatal, az idén pedig a magánkiadóknak már jóval kevesebb kiadványa kerülhet fel a listára.
A tankönyvek már az oktatási intézményekben vannak.
A kormányzat jövő szeptemberre ígérte a bevezetést, ám ez a koncepción dolgozó szakemberek szerint szinte biztosan nem tartható.
A magánkézben lévő kiadók azért mennek perre, mert szerintük az Oktatási Hivatal csak azért nem engedélyezi a tankönyveiket, mert nem állami kiadókról van szó.
Lassan lejár a magánkiadók által kínált tankönyvek engedélye, és az érintettek nem tudják, mi vár rájuk. A problémát fokozza az új alaptanterv bevezetése. Irányváltásra azonban a NER egyik büszkeségében, az erőből átvitt tankönyves államosításban remény sincs. Magyar kiadók inkább külföldön kamatoztatják tudásukat.
Lackfi elképzelte a felnőtté érés gondjaival küszködő, hiperérzékeny kamaszokat, meg azt is, hogy milyen hatással lesz rájuk a szennyirodalom.
Senki nem számított arra, milyen hatása lesz annak, hogy sokkal több gyerek kap ingyen tankönyvet.