Megcsinálták a robotot, ami képes a szagokat érzékelni
A Tel-Avivi Egyetem kutatói egy sivatagi vándorsáska csápjai segítségével egy olyan rendszert építettek, ami nyolc különböző szagot, valamint két szag keverékét is képes felismerni.
A Tel-Avivi Egyetem kutatói egy sivatagi vándorsáska csápjai segítségével egy olyan rendszert építettek, ami nyolc különböző szagot, valamint két szag keverékét is képes felismerni.
Az izraeli foodtech-ipar vívmányai jó kiindulópontnak számítanak az élelmiszerválság elkerülésére, de nagyobb hasznuk lehet a fenntarthatóság elősegítésében vagy a környezeti terhelés csökkentésében.
A jelek szerint a sáskák „antennái” képesek felismerni, ha épp egy rákos sejt van előttük. A kutatási eredmény a jövőben a diagnosztikában juthat majd szerephez.
A szakértők szerint ez a klímaváltozás hatása, amit a madagaszkáriak tapasztaltak meg elsőként.
A klímaváltozás miatt az élelmiszerellátást nem csak a változó éghajlat, de kártevő rovarok is fenyegetik.
Nagyobb eséllyel kerülhetik el az önvezető autók a baleseteket, ha amerikai kutatóknak sikerül továbbfejleszteniük nemrég létrehozott rendszerüket: a sáskák agyának, illetve látásának működését próbálják meg leutánozni.
A rovar pusztítja a termést, a kormány a rendhagyó megoldásoktól sem riad vissza. Indiában már bevált a kemény rock.
Kelet-Afrikában hatalmas problémát okoznak az ezrével repkedő sáskák. A Twitterre felkerült videókon az eget is alig látni a rovaroktól.
Még hetekig eltarthat a Las Vegasban tomboló szöcskeinvázió. A szakértők szerint az állatok ártalmatlanok.
Jement nem csak polgárháború és éhínség sújtja, hanem sáskainvázió is. Az EPA fotói Dhamar kormányzóságban készültek, ahol a termőföldről begyűjtött sáskákat megpirítva fogyasztják el a helyiek.
Igazi horrorfilmes videó került fel a netre egy dagesztáni főútról. A dél-oroszországi területet ellepték a vándorsáskák.
Kínában fedezték fel, először azt hitték, hogy egy nagy faág, aztán kiderült, hogy egy rekordot döntő botsáska.