Egy magyar szó, ami világhódítóvá vált: fókuszban a kocsi
Ez az ötbetűs szó magyar eredetű, de módosult változatban világszerte sok egyéb nyelvben is használják. Mutatjuk, hogy pontosan honnan ered és hova jutott.
Ez az ötbetűs szó magyar eredetű, de módosult változatban világszerte sok egyéb nyelvben is használják. Mutatjuk, hogy pontosan honnan ered és hova jutott.
Remek ötlete támadt a Merriam-Webster amerikai netes szótár működtetőinek: csináltak egy kis játékot, aminek segítségével megnézhetjük, mikor használtak először egy szót nyomtatásban.
Többek között a dadbodot, az apatestet és a binge-watchot, a maratoni sorozatnézést választotta a 2015-ös év szavának a Collins English Dictionary. Az előbbi a kissé elhízott, nem túl sportos férfialkatot jelenti, míg az utóbbi szót arra a cselekvésre használják, amikor valaki egy tévésorozat több részét tekinti meg gyors egymásutánban.
Sozialtourismus, azaz szociáls turizmus – ez lett 2013 legcsúnyább német szava. A szociális turizmus szóösszetétellel az indoklás szerint "egyes politikusok és médiumok hangulatot keltenek a nemkívánatosnak minősített bevándorlók, különösen a kelet-európaiak ellen". A győztes csúnya kifejezést minden évben kiválasztják.
Feltehetően egy 86 éve odaveszett négyfős hegymászócsoport földi maradványai kerültek a felszínre egy olvadó gleccserből Svájc délnyugati részén, Valais (Wallis) kantonban – közölte kedden a helyi rendőrség szóvivője, Max Rieder.
Az ügyész indítványára zárt tárgyalással folytatódik a Hunvald-ügy csütörtök reggel kezdődött büntetőpere a Fővárosi Bíróságon.
1921. január 25-én jelent meg Karl Capek R.U.R. című színműve, amelyben először szerepel a robot szó – erről a gearlog.com weboldal számolt be. Vagyis a cseh író a „feltalálója” a robotoknak, ha nem is technikai, de nyelvi értelemben.