Megépíti az eddigi legnagyobb szélcsatornáját a NASA, két 80+ évest vált ki vele
A tervek szerint 2025-ben kezdheti meg a működését a NASA Flight Dynamic Research Facilty nevű szélcsatorna, ami 40 méter belmagassággal rendelkezik majd.
A tervek szerint 2025-ben kezdheti meg a működését a NASA Flight Dynamic Research Facilty nevű szélcsatorna, ami 40 méter belmagassággal rendelkezik majd.
Négy méter átmérőjű az a szélcsatorna, melynek építését nemrég fejezték be Kínában. A szerkezetbe egy interkontinentális ballisztikus rakéta is befér.
A kínai szélcsatornában akár 11,5 km/s-os sebességgel is áramolhat a levegő, amit egy 840 kg-os dugattyú mozgat.
A különleges szélcsatorna pontos helye nem ismert. A mérnökök a hiperszonikus repülés tesztelésére használják.
Az MIT-n kialakított tesztpályához egy 2500 lóerős motor is dukál.
Az Abarth által készített kisautó hátsó szárnyát több fokozatban lehet állítani, a legnagyobb leszorítóerő 42 kilogramm.
Eva Lewist egy szélcsatornás lebegéssel lepte meg a családja 102. születésnapja alkalmából. A dédnagymama jól bírta a szimulált szabadesést.
Aki beteheti a lábát a Ferrari maranellói szélcsatorna-komplexumába, az nagy valószínűség szerint nem arra számít, hogy ott egy teljes harci díszbe öltözött síelővel találja szembe magát. Pedig előfordul, hogy a szuperautók helyett a havas domboldalak egyik harcosát optimalizálják a vörösök…
Sztojcsev Tamás (b) és Verebes Gábor a skyward szélcsatornában Budapesten. Az ország első, sportolásra alkalmas szabadesés-szimulátorában négy elektromos turbina generálja a repüléshez szükséges, körülbelül 200 km/óra sebességű légáramlatot.