Kedvére hazaárulózhatja és listázhatja az ellenzéket, és akár elhunytakat is szuverenitási kockázatnak minősíthet majd Lánczi Tamás, ha következetes lesz önmagához.
Az intézet szerint a Fidesz a magyar sajtószabadságot az Európai Unió szeme láttára építette le, ezért most segítséget kérnek az illetékesektől, ne hagyják, hogy megszavazzák a törvényt.
Miközben Varga Judit az idegen érdekeket kiszolgáló liberális médiáról beszélt a javaslat vitáján, Gulyás Gergely a hvg.hu kérdésére azt mondta, a törvénynek nem lesz hatása a sajtóra.
A politika Magyarországon és Lengyelországban is beleszól a kamatokért felelős jegybankok dolgába. Széttöredezik az európai politikai paletta, erősödik a szélsőjobb. Mi a baj azzal, hogy Olaszország migrációs központokat kíván létesíteni Albániában? Valóban meggyengült a Nyugat? Mit kezd Putyin a jelenlegi ukrajnai helyzettel? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hét szervezet közös közleményt adott ki az általuk "önkényvédelmi"-nek nevezett törvényjavaslatról, amelyben azt állítják, hogy ez egy újabb eszköz, amivel a kormány meg akarja félemlíteni és el akarja hallgattatni a kritikusait.
Kedden este a Fidesz beadta a szuverenitásvédelmi törvényt. Megnéztük, hogy a gyakorlatban mit jelenthetnek az új tilalmak, mondjuk egy ellenzéket támogató magánembernek, vagy külföldi pályázatokon induló szervezeteknek. Gyorselemzés.
Mit tartalmaz a szuverenitásvédelmi törvény, mit fog csinálni a Szuverenitásvédelmi Hatóság, és egyáltalán, miről szól Orbán Viktor szuverenitási harca? Közéleti podcastunkban Serdült Viktória, Dezső András és Nagy Iván László magyarázták el, mennyire diktatórikus lépés vagy propagandatrükk a kedd este benyújtott törvénycsomag, és milyen hatása lehet Brüsszelben, pláne az uniós forrásokról szóló tárgyalásokon annak, hogy Magyarországon ismét az Európai Bizottság aktuális elnöke kerül egy Soros mellé az óriásplakátokon.