Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#szerotonin

Tech hvg.hu

Máshogy is működik az érintés, mint amiről eddig tudtunk

Közvetlenül a hajhagymáinkon keresztül is érezhetjük az érintést – derítették ki brit kutatók. Felfedezésük új megvilágításba helyezi az érzékszervi tapasztalatokat, és hozzájárulhat bizonyos bőrbetegségek jobb megértéséhez.

hvg360 HVG

Házilag is termelhet magának boldogsághormonokat – tippek

Saját magunk is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy az agyunk a szokottnál több boldogsághormont termeljen, és ezzel összességében jobban érezhessük magunkat – erősítette meg Loretta Breuning professzor, az Inner Mammal Intézet alapítója.

Instant tudomány hvg.hu

Tényleg depressziós vagy csak rossz a kedve? Új módszer a diagnózisra

A depresszió megnevezést a hétköznapokban gyakran akkor is használjuk, ha valakinek egyszerűen rossz a kedve, de az orvostudomány szerint a klinikai depressziónak a “rossz a kedvem”-nél pontosabban meghatározott tünetei vannak. Osztrák kutatók szerint ráadásul a vérben lévő biomarkerek segíthetnek a diagnózis felállításában.

Plázs Medipress

Miért látszunk öregebbnek télen? Megvan a magyarázat

Ötezer nő megvizsgálásával jutottak a kutatók arra a megfigyelésre, hogy télen négy év nyolc hónappal tűnik idősebbnek egy nő. A jelenség oka, hogy a szem alatti karikák jóval sötétebbek ebben az időszakban.

Tech MTI

Kiderült, mi szabályozhatja a dühöt

Az agy egyik ingerületátvivő anyaga, a szerotonin szintje befolyásolja azokat az agyterületeket is, amelyek a düh szabályozásáért felelősek - állapították meg brit kutatók.

Plázs Medipress

A szerelem kémiája

Az agyunkban található két kémiai anyagnak döntő jelentősége van abban, hogy életünk során hosszú időn keresztül ragaszkodunk-e ugyanahhoz a partnerhez, vagy folyton az újdonságot keressük.

Plázs Medipress

Cáfolják, amit eddig a depresszióról gondoltunk

Ez az új feltevés kétségbe vonja azt a széles körben elfogadott nézetet, miszerint a depresszió kizárólagos oka két ingerületátvivő anyag, a szerotonin és a noradrenalin hiánya az agy bizonyos területein.

Plázs Medipress

Miért lesz jobb a hangulatunk a kávétól?

Nehezen megkülönböztethető, hogy mi számít ételnek, és mi az, ami már drog. Természetes dolgok is lehetnek drogok – idézi a New York Post Gary Wenket, az Ohio-i Egyetem Orvosi Karának professzorát, akinek új könyve a Your Brain On Food (Ételek hatása az agyra) címet viseli.