Autósok, figyelem! Foltos szalamandrák szaladgálnak a pilisi utakon
Ezek a kétéltűek is védettek, ezért nem árt óvatosnak lenni.
Ezek a kétéltűek is védettek, ezért nem árt óvatosnak lenni.
A maláriát terjesztő szúnyogfajok egyedszámát is szabályozzák például a szúnyoggal táplálkozó békafajok – ha ezek egyedszáma csökken, vagy kihalnak, akkor az az emberek szemszögéből is komoly veszélyeket hordozna magában.
Új kínai óriásszalamandra-fajt fedeztek fel kínai tudósok az ország keleti részén fekvő Csianghszi tartományban.
Védettséget kap a Szalamandra-völgy.
1800 foltos szalamandrát veszélyeztethet, hogy a vagyonkezelő építési telekként értékesíti a budaligeti völgy egy részét.
Brit zoológusok két új óriásszalamandra-fajt azonosítottak, egyikük a világ legnagyobb kétéltűfaja is lehet.
Egy ősi óriásszalamandra kövületére bukkantak brit paleontológusok Portugália déli részén, a szakemberek szerint egy eddig ismeretlen kétéltű faj maradványait fedezték fel a kiszáradt ősi tóban.
Nem volt szerencséjük a dél-kínai riportereknek, akik egy volt helyi főrendőr szalamandravacsoráját akarták kifigyelni egy étteremben. Az asztalhoz merészkedtek, de lebuktak és kaptak pár pofont. A volt rendőrök egy óriás szalamandrát akartak megenni, ami védett állat, ráadásul nagyon drága is.
A legrégebbi szalamandrafélék (Salamandridae) hat fosszíliáját fedezték fel Kínában, a leletek korát 157 millió évesre becsülik.
Egy kétéltűekre specializálódott kutatócsoport, amely "kihalt" állatokat keres, most három "új" felfedezésről is beszámolt.
Különös új szalamandrafajra bukkantak kutatók egy kis patakban az amerikai Appalache-hegység lábainál. A kétéltű annyira különbözik rokonaitól, hogy új nembe sorolták, amelynek eddig ő az egyetlen képviselője.
Egy különös mexikói szalamandrafaj, az axolotl (Ambystoma mexicanum) tanulmányozásával német és amerikai kutatók megállapították, miként képes a szövetregenerációra, lábai visszanövesztésére. A tanulmányt a brit Nature tudományos magazin szerdán megjelent számában tették közzé.