A magyar zöldek több mint 400 európai és dél-amerikai szervezettel együtt emelték fel a szavukat a szabadkereskedelmi egyezmény ellen, aláírásgyűjtést is indítottak.
Február 1-én lép életbe az EU Japánnal kötött szabadkereskedelmi egyezménye, amely jól jön a japán autógyártóknak, az európai élelmiszerfeldolgozóknak, de a magyar gazdaságon is nagyot dobhat. De az Európai Bizottság is nyer, Tokió és Brüsszel egyértelmű üzenetet küldenek vele Donald Trump globalizációellenes kül- és gazdaságpolitikájának.
Bár a brit kormány abban bízik, hogy két éven belül rendezik majd a Brexit utáni kereskedelmi viszonyokat, egy szabadkereskedelmi egyezmény összehozása akár 10 évbe is beletelhet.
Kiállt a megválasztott elnök mellett az amerikai New Balance sportszergyártó. Több, Clintonnal szimpatizáló vásárlójuk tiltakozásul elégette vagy kidobta a cégtől vett cipőket.
14 milliárd dolláros büntetésre ítélték az Egyesült Államokban Németország egykor legnagyobb bankját. Az ok: kétes papírokkal próbáltak profitot csinálni a nagy pénzügyi válság előtt.
Nem a menekültek ellen vagy mellett, hanem a transzatlanti kereskedelmi egyezmény és a kanadaiakkal kötött uniós szabadkereskedelmi egyezmény miatt tüntettek a németek.
A vita a nagy vita miatt elmaradt - ez történt a héten az Európai Parlamentben az EU és az USA közt megkötendő szabadkereskedelmi egyezmény alapelveit rögzíteni hivatott előterjesztéssel. A Brüsszelben működő magyar képviselők döntő többsége ellenzi a megállapodást, főleg azon passzusait, amelyek a beruházó és az állam közötti jogviták rendezését szabályozná. Az összeurópai képlet azonban árnyaltabb: a támogatók az egységesedő piac előnyeivel érvelnek, a kritikusok pedig a multik előretörésétől tartanak.