Eltussolta a brit kormány, hogy az atomkísérletek szörnyű betegségeket okoztak saját katonáiknak
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A szennyezett víz egy alagúton keresztül jutna el a tengerig.
Létezik egy új technológia, ami az első vizsgálatok alapján jelentősen gyorsítja a radioaktív elemek bomlását. Az ötletet, noha még csak teszt jelleggel, de már Csernobilban is bevetették. Működött.
Egy friss kutatás szerint a csernobili szülők szervezetét ért sugárzás nem terjedt át a később fogant gyermekekre.
Az illetékesek szerint az incidens komoly, de a lakosság nincs és nem is volt veszélyben.
Többek szerint az orosz elnök, Vlagyimir Putyin által korábban bemutatott nukleáris fegyverek okozhattak megnövekedett radioaktív sugárzást néhány napja Finnországban és Svédországban.
A Berlinből indult vonat egyik hálófülkéjében és mellékhelyiségében megemelkedett sugárszintet észleltek. Az oroszok szerint az utasok nem voltak veszélyben.
Igen furcsa történettel igyekszik leplezni az eltitkolt nukleáris baleset következményeit az orosz hatóság.
A Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat munkatársai haltak meg egy rakétateszt során bekövetkezett robbanásban. Közben az is kiderült, hogy a balesetnek öt halottja van, nem pedig kettő.
A szakértők hamarosan ismét munkához láthatnak a csernobili atomerőműnél, ugyanis a 4-es reaktor köré húzott első szarkofág élettartama a végéhez közeledik.
A fukusimai egyetem környezeti sugárzással foglalkozó professzora szerint létezik egy föld alatti átjáró az erőmű és a tenger között, amelyen át a víz még mindig szivárog a tengerbe.
Az észak-koreai atomrobbantások miatt sugárzó anyagok kerülhettek a levegőbe, amelyek veszélyeztetik a környéken élő emberek egészségét.