Fidesz-közeli stróman tálalt ki a cégek működéséről: „Kuss volt a nevem”
Volt olyan projekt, amelybe azért vágtak bele, „mert a Nagy Sas elrendelte”.
Volt olyan projekt, amelybe azért vágtak bele, „mert a Nagy Sas elrendelte”.
A lízingkonstrukció nem szokatlan a jachtos világban: Konsztantyin Sztrukov orosz oligarcha például az UniCredit lízingcége mögé rejtette a saját jachtját, több hónapos kutatómunka kellett hozzá, hogy orosz oknyomozók lebuktassák. A Rose d’Or tulajdonosa viszont egy Mészáros-cég, amely a „köznépnek" nem is nyújt ilyen konstrukciót. De miért lízingel egy szupergazdag?
Több milliárdot sikálhattak tisztára magyar bankszámlákon, a rendőrség 34 embert kapott el.
A magyar rendőrök az Europollal közösen csaptak le a csalók hazai kapcsolataira, 424 millió forintnyi eurót találtak náluk.
A momentumos politikus számlájára megérkezett az a 240 ezer forint, amit perköltség címén kellett a milliárdosnak fizetnie.
A felcsúti milliárdos rágalmazás és becsületsértés miatt jelentette fel a Momentum elnökét.
Tíz év alatt tucatnál is több ágazat tulajdonviszonyaiba nyúlt bele az Orbán-kormány, hogy vagyonossá tegye híveit, és ezzel bebetonozza a Fidesz regnálását. Az alaptörvény sérelme nélkül ez aligha történhetett volna meg.
A szándék már megvan, de kétséges, mikor vethet véget a strómanok világának a cégek és vagyonkezelők végső tulajdonosairól felállítandó hazai, majd uniós regiszter.
Több mint ötven fiktív céget mozgató fővárosi számlagyárat számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A bűnszervezet mintegy négymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
Valószínűleg egy olyan táblás játék sem készült még, amely annyira szórakoztatóan mutatta volna be a magyar politikai élet nem mindig szórakoztató valóságát, mint a Legyél te is Nerlovag! Egy órányi tesztet terveztünk vele, végül két órán át ültünk fölötte. Majd még egy délutánt.
A „stróman” szinte mindennapos kifejezéssé vált Magyarországon, egyre gyakrabban találkozunk ezzel a fogalommal. De mit is jelent tulajdonképpen? Hogyan működik a rendszer? Veszélyes, ha az üzletfelünk csak egy stróman a cégben? Fontos, hogy tudjuk ki a tényleges tulajdonos? Ezekre a kérdésekre adunk választ a cikkben.
Több milliárd euró vándorolhatott közel-keleti vagy szingapúri számlákra, hogy aztán strómanokon keresztül befektetésnek álcázva jusson vissza Magyarországra, az ügyben az FBI is nyomoz – írja hétfői számában a Magyar Nemzet.