Azzal viccelődtek, hogy kirúgják a stresszes dolgozókat, de senki sem nevetett
Kezd divatba jönni a botránykeltés mint megfizethető marketingfogás. Legutóbb egy indiai cég stresszellenes kampánya okozott mérhetetlen szorongást.
Kezd divatba jönni a botránykeltés mint megfizethető marketingfogás. Legutóbb egy indiai cég stresszellenes kampánya okozott mérhetetlen szorongást.
Hosszú időn át tartó munkahelyi és/vagy családi nyomás és a túlterheltség érzése – nagyon leegyszerűsítve ezért alakul ki a krónikus stressz. Valószínűleg mindannyian voltunk stresszes helyzetekben, tudjuk, hogy milyen érzés. Most képzeljék el azt, hogy ez az érzés állandósul, és nemcsak pár percig, óráig, napig érezzük a nyomást, hanem akár hónapokon, éveken keresztül. Ebben a cikkben bemutatunk néhány technikát a krónikus stressz ellen.
Azok a keretek, amelyek között a nők ma boldogulni próbálnak, sok szempontból kitermelik az érzelmi kiégéshez vezető csapdahelyzeteket. Legyinteni nem lehet rá, mert a tartós stressz, a túlterheltség és a felfokozott, le nem zárt érzelmek súlyosan károsíthatják a testi és a lelki egészséget is. A külvilágból érkező káros hatásokat kizárni nem tudjuk, így jobb, ha megtanulunk harcolni ellenük.
Sokan küzdünk a munka és a magánélet teremtette kihívásokkal, amelyek gyakran túlterhelhetik az idegrendszerünket. Az életünk során ráadásul szükségszerűen érnek bennünket olyan traumák, amelyek jó ideig erős, visszatérő reakciókat válthatnak ki. Ha azonban megtanuljuk az egészséges megküzdési módokat, sokat tehetünk azért, hogy csökkentsük a nyomasztó érzések hatalmát az életünk fölött.
Sokat hallhattuk már a mondást, hogy „teher alatt nő a pálma”. Ha valóban szeretnénk kihozni magunkból a maximumot, akkor hozzá kell szoknunk a kihívásokhoz és a nyomáshoz. A dilemma azonban az, hogy a csúcsteljesítménnyel együtt járó tartós stressz és önmagunk hajszolása előbb-utóbb kiégéshez vezet. Íme néhány stresszkezelési szokás Porkoláb Imre és Porkoláb-Minarik Annamária Vállalati gerillák című könyvéből.
Változnak az idők: míg korábban szinte csak rosszat lehetett hallani a videojátékozás hatásairól, mára megváltozott a szakemberek véleménye erről az időtöltésről. Olyannyira, hogy egyenesen ajánlják a stressz leküzdésére.
Hogyan lehet kikapcsolni és elterelni a gondolatainkat a feszültséget okozó dolgokról? És hogyan csinálják ezt a hírességek? Bill Gates például az olvasásra esküszik, Novak Djokovic nyaralni jár, Martin Scorsese-nek a jóga jött be, míg a Facebook vezére próbál leszokni a facebookozásról.
Itt az év vége, ez pedig az ünnepi készülődésen kívül sűrű és nehéz napokat jelenthet a munkahelyünkön is. Szirtes Lili tanácsadó szakpszichológus segítségével adunk most néhány tippet, hogyan tudjuk a lehető leghatékonyabban elkerülni a stresszt és a kiégést az utolsó decemberi hetekben. Az biztos, ha megengedőek vagyunk magunkkal szemben és lejjebb vesszük az elvárásokat, azzal nem válunk önmagunk ellenségévé.
A legkisebb hétköznapi bosszúságoktól kezdve a nagy életkrízisekig, a stressz bizony része az életünknek. Ám amikor a stressz mindent elural, az könnyen alááshatja a testi-lelki jólétünket. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ismerjünk néhány hatékony stresszűző technikát, ami segít abban, hogy ki tudjunk kapcsolni és le tudjuk csendesíteni az elménket. Különösen a hajtós karácsonyi, év végi időszakban.
A stressz hatással van a teljesítményre, és sokszor olyan szintű probléma alakulhat ki, hogy szakembert is ajánlott bevonni. Az esetek nagy részében azonban az ember magán is segíthet. Kenyeres András coach könyvében négy pontba szedve mutatja be a stresszkezelés lehetőségeit.
A dühkezelés meglehetősen fizikai formáját kínálja egy kínai vállalkozás. Van rá kereslet.
Őrületes tempóban fejlődő technológia, folyamatosan alakuló piaci elvárások – ehhez kell alkalmazkodnunk, ettől szorongunk, vagy épp ez lelkesít minket. Mik azok a képességek, amelyek segíthetnek a felszínen maradásban vagy a siker felé vezető úton?