Gyakran vannak rémálmai? Lehet rá egy egyszerű és hatásos segítség
Svájci kutatók két terápiás módszert gyúrtak egybe, hogy megnézzék, milyen hatással lehet csökkenteni a rémálmok számát. Az eredmények biztatóak.
Svájci kutatók két terápiás módszert gyúrtak egybe, hogy megnézzék, milyen hatással lehet csökkenteni a rémálmok számát. Az eredmények biztatóak.
Testi betegségek megjelenését, fellángolását is előre jelezhetik elborzasztó álmaink, módosult tudatállapotaink – állítja egy új brit kutatás.
Érdemes odafigyelni az online töltött idő mennyiségére és minőségére, kiváltképp alvás előtt – figyelmeztetnek a szakemberek egy friss kutatás szó szerint rémálomszerű megállapításainak tükrében.
Brit kutatók szerint a jövőben érdemes lenne jobban odafigyelni az autoimmun betegek neuropszichiátriai tüneteire, azok ugyanis jelezhetik, ha a betegségük épp fellángolóban van.
A Titan volt utasa szerint a bátor emberek terepe a Titanic roncsaihoz turistákat szállító expedíció, a mostani esetet pedig borzasztónak nevezte.
A felnőttek lidércnyomásairól viszonylag sokat tudnak a kutatók, most megnézték, hogy van ez a gyerekeknél?
Svájci kutatók egy innovatív hangterápiás módszer segítségével próbálják elűzni a visszatérő rémálmokat.
Nem túl jó, ha a középkorú ember gyakran álmodik rosszat, ez ugyanis fokozza a demencia kialakulásának kockázatát – erre jutottak legalábbis a Birminghami Egyetem kutatói.
Az alvásbénulás jelensége többnyire ártalmatlan, de okairól a kutatók keveset tudnak.
A koronavírus-járvány hozadéka: bár több alvásra van időnk, de nem ébredünk kipihentebben.
Álmunkban olyan helyeken járhatunk és olyan dolgokat csinálhatunk, amire a valós életben esélyünk sincs. Ezért az álmok misztikus világa a kezdetek óta foglalkoztatja az embereket. De amíg egyesek álmokat fejtenek, vagy a túlvilági élet után kutatnak, addig a pszichológia ennél pragmatikusabb: azt mondja, hogy az agyunk éjszaka, az alvási periódusban dolgozza fel a nappali eseményeket.
A mostani helyzetben sokunkat rémálmok gyötrik. Ám nem kell szenvednünk tőlük, ha megismerjük funkciójukat, tanulhatunk is belőlük. Nógrádi Csilla pszichológus cikke.