A macskák ürülékében lévő parazita segítheti az Alzheimer-kór gyógyítását
A Toxoplasma gondii parazita módosított változata segíthet megoldani az Alzheimer- és Parkinson-kór kezelésének egyik legégetőbb problémáját.
A Toxoplasma gondii parazita módosított változata segíthet megoldani az Alzheimer- és Parkinson-kór kezelésének egyik legégetőbb problémáját.
Egészen biztosan sokáig fognak emlékezni a résztvevők arra a családi összeröffenésre, mely végül egy orvosi tanulmányként vonult be a történelembe. Az eseményen ugyanis medvehúsos étel volt terítéken az amerikai család asztalán, csak volt benne egy nem vágyott életforma is, parazita férgek formájában.
Robert F. Kennedy Jr. agyában még 2010-ben mutattak ki egy sötét foltot a vizsgálatok.
Meglepő megállapítást tettek a kutatók 17 tanulmány átvizsgálásával: azoknál, akik macskát tartanak, duplájára nőhet a skizofréniával összefüggő megbetegedések kockázata.
Olykor egészen meglepő, milyen hétköznapi dolgokkal lehet nagy dolgokat elérni – most például kiderült a folyékony szappanról, hogy a rovarölő szerekhez adva jelentős mértékben növelheti azok hatékonyságát, ezt pedig a malária elleni küzdelemben is alkalmazni lehet majd.
Most először találtak emberben olyan fajta fonálférget, amilyen egy ausztrál nő agyában élt.
A szürke bálnák (Eschrichtius robustus) odaúsznak a csónakokhoz, hogy az emberek megszabadítsák őket a testükön élősködő parazitáktól.
Elsőre akár még idillinek is tűnhet, ami egy galandféreggel fertőzött hangyafajjal történik, lévén nem sok teendője van, és sokáig fiatalos is marad – a befejezés azonban, ahogy a legtöbb esetben, itt sem vidám. A Mainzi Egyetem munkatársai annak eredtek a nyomába, hogy mi lehet a különös történés hátterében.
Vándormadarak hozhatták be. A krími-kongói vérzéses lázat okozó vírust is hordozhatják. A kullancsokat egy nádas élőhelyen, településektől távol találták meg.
Egy pókfajra „vadászik” a tudományosan egyelőre még nem leírt, újonnan felfedezett gombafaj, melyre a brazíliai Atlanti-parti Esőerdő Rezervátumban bukkantak.
Egy közönséges parazita nagy hatással lehet a farkasok viselkedésére, sőt, egyes esetekben egy falkán belül csak a fertőzött állatok szaporodnak. Két amerikai vadökológus 27 évig figyelte a szürkefarkasokat, és meglepő eredményekre jutottak.